Nový zákon o úvěru reguluje nebankovní půjčky

Nejvýhodnější nebankovní půjčkyV České republice působí desítky tisíc poskytovatelů nebankovních půjček. Bohužel se nejedná pouze o renomované společnosti jako například Home Credit, ale většinou o menší a neznámé firmy, které používají praktiky na hranici lichvy či podvodu. Zájemci o úvěr však mají štěstí – do české legislativy se od 21. března 2016 začlení nová směrnice Evropské unie, která bude mít dopad na banky, nebankovní společnosti, zprostředkovatele a samozřejmě i na samotné klienty. Legislativní změny se dotknou také poskytovatelů mikropůjček (úvěrů do 5 000 Kč), kvůli kterým řada lidi spadla do dluhové pasti.

Legislativní změny hrají do karet žadatelům

Změna zákona s sebou přináší množství novinek. Patří k nim například požadavek na důkladné posouzení bonity žadatele. Změna se v praxi dotkne především nebankovních společností, které jsou v tomto ohledu velmi benevolentní. Situace může vypadat následovně. Pokud se nebankovní společnost nepřesvědčí o tom, že je žadatel o úvěr schopen splácet, může se žadatel v případě problémů dovolat neplatnosti úvěrové smlouvy, a to až 10 let od uzavření. Zároveň dojde k limitování smluvních pokut a úroků z prodlení. Díky novému zákonu dojde k pročištění nebankovního trhu. Půjčky budou moct poskytovat pouze subjekty, které disponují povolením od České národní banky. Přesto se stále vyplatí porovnání půjček, na základě kterého si žadatel snadno vybere vhodný produkt.

Nejvýhodnější nabídku najdete pomocí srovnání nebankovních úvěrů

Máte-li v plánu zažádat o nebankovní půjčku, zaměřte se na kvalitní úvěry od renomovaných společnosti. Neztrácejte čas ručním porovnáváním parametrů a využijte srovnání nebankovních půjček online. V přehledné tabulce najdete veškeré kvalitní půjčky a budete moct okamžitě porovnat maximální výši úvěru, dobu splatnosti a úrokovou sazbu.

Publikováno: 14. 01. 2016

Kategorie: Půjčky

Autor: Adam

Tagy: porovnání nebankovních půjček | srovnání nebankovních půjček