Obáváte se nezaplacené faktury? Pojistěte si ji

V loňském roce přišla makléřská pojišťovací společnost INSIA ve spolupráci s ČSOB Pojišťovnou s unikátní službou, skrze kterou si mohou podnikatelé na tuzemském trhu pojistit rizikové faktury. V současné době rizika v podnikání číhají ze všech stran, a tak není divu, že se chtějí byznysmeni chránit před platební neschopností zákazníků. Jestliže vás zajímá pojištění faktur, doporučujeme podívat se na stránky projektu PojištěnáFaktura.cz, kde si mohou podnikatelé pojistit přes internet klidně jen jednu fakturu, a to během pěti minut. Pojištění se na závěr zaplatí kartou. Proces by se dal přirovnat ke klasickému nákupu v jakémkoliv internetovém obchodě. Pojištění se vztahuje na to, když odběratel zkrachuje z jakéhokoliv důvodu, dostane se do platební neschopnosti, nebo prostě fakturu zaplatit nechce.

Jaké faktury se dají pojistit?

Pojistit se dají všechny faktury, na nichž jsou částky od 10 000 do 250 000 korun včetně DPH. Ovšem faktura musí být vystavena firmě, respektive podnikající fyzické osobě s IČ se sídlem v České republice či na Slovensku. Dokonce byl proveden průzkum týkající se placení faktur, v jehož rámci bylo zjištěno, že 89 % dotázaných se už několikrát setkalo s pozdním proplacením faktur od odběratelů. Podle průzkumu se také až 20 % podnikatelů se setkalo s tím, že jim odběratel neproplatil fakturu vůbec. Právě pro takové případy je připravena PojištěnáFaktura.cz.

Peníze dostanete do tří měsíců bez starostí s vymáháním

Důvodem, proč se spousta podnikatelů obrací na portál PojištěnáFaktura.cz, je, že mají 100% jistotu proplacení faktury. Zároveň odpadají starosti s vymáháním, protože o všechno se postarají odborníci právě z firmy INSIA. Vy pouze počkáte, než vám přistanou peníze na účtu, přece jen k tomu pojištění slouží.

Publikováno: 06. 08. 2018

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam

Tagy: neproplacená faktura