Půjčky a úvěry

Půjčit si můžete i bez doložitelného příjmu. Co byste však měli vědět?

Co si počít v případě, kdy vám rozpočet nabourají nečekané výdaje? Přihodit se může cokoliv a bez „železné rezervy“ budete muset sáhnout po půjčce. V tomto směru je nabídka víc než bohatá – stačí si vybrat banku, vhodný typ úvěru, projít kontrolou registrů a doložit výši příjmu. Ale co když z nějakého důvodu příjem doložit nemůžete? Znamená to snad, že vám nikdo nepůjčí? Pokud se po úvěru poohlédnete u nebankovních společností, peníze budete mít na účtu velmi rychle. Ještě před tím si však přečtěte následující tipy.

Půjčku pouze od prověřeného poskytovatele

Měli byste se nebankovních půjček bát? V minulosti byl nebankovní sektor opředen obavami z podvodů lichvy a nekalých praktik. Na základě nedávných legislativních změn došlo k výraznému zpřísnění byrokracie při sjednávání a mimo jiné také ke stanovení stropu při nesplácení. Z trhu navíc vymizely pochybné společnosti a zůstaly pouze ty, které splnily náročné požadavky ze strany ČNB.

Přesto si dejte pozor a důkladně se seznamte se smluvními podmínkami, a to bez ohledu na to, zda je vašim cílem půjčka bez doložení příjmu nebo jiný typ úvěru. Vyhněte se nabídkám ze strany soukromých inzerentů – ti nemají na poskytování půjček licenci.

Snadno a rychle z pohodlí domova

Půjčku bez doložení příjmu najdete například na www.bez-pujcka.cz. Poskytuje ji společnost C Credit a můžete o ni zažádat přímo na webu. Výše půjčky se pohybuje od 5 do 30 tisíc korun a doba splatnosti od 6 do 30 měsíců. Půjčit si může každý – osoba zaměstnaná na HPP, žena na mateřské dovolené i důchodce.

Bez doložení příjmů je také nebankovní půjčka pro podnikatele – ideální pomoc pro každého, kdo začíná podnikat a nemá k dispozici daňové přiznání (banky jej vyžadují při posuzování bonity). Veškeré další informace najdete na výše uvedeném webu.

Jak na personalistiku?

Vema je personální informační HR systém pro komplexní řízení lidských zdrojů.

Chytrý smartphone

Nejnovější Apple iPhone 13 předčí vaše očekávání o chytrém telefonu!