Potřebujete krátkodobou půjčku? Prozradíme vám, jaké jsou vaše možnosti!

Kratkodoba pujckaDostali jste se do finančních problémů, ale jen dočasných? Myslíte si, že by je vyřešila okamžitá finanční injekce, ale nemáte tušení, od čeho se odrazit a na jaký úvěrový produkt vsadit? Krátkodobé úvěry nabízí banky i nebankovní společnosti a každý z produktů má svá specifika. Představíme vám ty nejznámější a prozradíme jejich výhody i nevýhody.

Krátkodobé půjčky v bance

Možná vás to překvapí, ale i banky nabízí poměrně zajímavé krátkodobé úvěry a to pro fyzické osoby i podnikatele. Mohou mít podobu klasické půjčky se splatností řádově v měsících, ale také kreditní karty. Sáhnete-li po úvěru vázaném na kreditní kartu, nezapomeňte, že je primárně určen k úhradě zboží a služeb a za výběr hotovosti můžete zaplatit poměrně vysoké poplatky. U většiny bank se navíc setkáte s tím, že se na částku, kterou vyberete z bankomatu, nevztahuje takzvané bezúročné období.

Krátkodobé půjčky v nebankovním sektoru

Nabídka krátkodobých půjček je v nebankovní sféře velmi pestrá. Vystačíte-li si s částkou do 10 000 Kč, stoprocentně neodejdete s prázdnou. Mezi oblíbené úvěry patří bezva půjčka 10000 od společnosti Money Now se splatností 15 – 30 dnů. V rámci této půjčky se vyhnete složitému počítání úroků a zaplatíte pouze fixní poplatek. Nebudete-li schopni závazek splatit ve smluvené době, budete si moct splátkový kalendář prodloužit a to až třikrát. A když vám deset tisíc nebude stačit? Chcete vědět, kde si půjčit 20000 Kč? Nebo dokonce větší částky? Opět se můžete spolehnout na nebankovní společnosti, které nabízí půjčky s úvěrovým rámcem ve výši několika desítek tisíc. Nechcete-li naletět podvodníkům, vsaďte na ty renomované jako Provident, Home Credit nebo Cetelem. Vyřízení nebankovních půjček je velmi rychlé a budete k němu potřebovat jen několik základních dokladů. Připravte se také na to, že budete muset prokázat pravidelný měsíční příjem, což je však s ohledem na vyšší úvěrový rámec pochopitelné. Od věřitelů, kteří vám ochotně půjčí částky v řádech desítek tisíc a nezkontrolují vaši bonitu, nemůžete čekat nic dobrého.

Publikováno: 08. 12. 2013

Kategorie: Půjčky

Autor: Adam

Tagy: krátkodobé půjčky