Je čas spolehnout se na datové účetnictví

Zdá se, že celá budoucnost je o datech. Různé společnosti se je učí sbírat, analyzovat a používat pro vyvozování různých výsledků. Využít se dají snad ve všech oborech včetně účetnictví. Datové účetnictví sice v ČR ještě není moc rozšířené, ale co není, může být. Datová analýza, umělá inteligence, strojové učení a automatizace procesů – tohle všechno jsou trendy i pro oblast účetnictví. Jsou na to čeští účetní připraveni?

Účetní se musí vzdělávat

Mění se nejen zákony a nařízení, ale také technologie. Dokáže vaše účetní pracovat s Big Data? Umí využívat strojové učení? Dokáže automatizovat procesy? Pokud u vás ve firmě pouze vede účetnictví, možná nic takového ani nepotřebuje, i když mnohé moderní nástroje by jí jistě ušetřily práci. V mnoha firmách však účetní funguje také jako finanční poradce, jakým směrem by se firma měla dál ubírat, co všechno může využít a na jaké aspekty by si měla dávat pozor. A právě v tomto případě přijde vhod datové účetnictví.

Datové účetnictví nabízí Dype

Datové účetnictví je v Česku novinkou, propaguje ho například společnost Dype, která se dat opravdu nebojí. Data generuje a také využívá, zvládá manažerské účetnictví a reporting, vše řeší online i digitálně, používá AI systémy. Tím vším přispívá k jedinému – lepšímu řízení firmy, daňové optimalizaci a obecně ušetření peněz. Podle profesionálů z Dype je datové účetnictví dalším vývojovým stupněm klasického účetnictví. Do budoucna se mu stejně nevyhnete, tak proč raději nejít s dobou a nevyužít moderní technologie, jež jsou dostupné? Domluvte si konzultaci a uvidíte, co by se dalo dělat ve vaší firmě.

Pohled zvenčí je velmi cenný

Už svého účetního či účetní máte? Nevadí. Pohled nezainteresovaného člověka je kolikrát nenahraditelný a dokáže vám ukázat i to, co vy nevidíte. Právě proto je tak oblíbený i hodinový výkonný ředitel, případně finanční ředitel. I tyto služby poskytuje firma Dype. Nechte ji vnést vítr moderních změn rovněž k vám.

Publikováno: 25. 12. 2020

Kategorie: Podnikání

Autor: administrator