PPC reklama: Způsob, jak okamžitě dostat na web relevantní návštěvníky

Mít webové stránky nestačí. Aby k něčemu byly, musíte na ně „nahnat“ návštěvnost, což vzhledem k obrovské konkurenci není vůbec snadné. A zatímco tzv. virální projekty se propagují samy, ty ostatní se musí prodrat na přední pozice vyhledávačů pokročilými SEO technikami. Ale ani kvalitní optimalizace nemusí být nejlepším možným řešením – především v případě, kdy si nemůžete dovolit vysokou investici a zdlouhavé čekání na první výsledky. Chcete-li mít na webu cílovou skupinu potenciálních zákazníků okamžitě, zaplaťte si PPC reklamu.

Co je PPC reklama?

S PPC reklamou jste se jistě setkali i vy. Pravděpodobně i dnes, to hned několikrát. Až opět použijete některý z vyhledávačů (Google, Seznam...), všimněte si, že se na předních pozicích SERPu objevují placené výsledky. Můžete mezi nimi být také, stačí si vytvořit kampaň a nastavit vhodná klíčová slova, na která se váš web bude zobrazovat. Podstatou PPC je platba za proklik. Jakmile návštěvník zavítá na váš web přes placený odkaz, odečte se vám kredit z virtuální peněženky. A právě v tom tkví největší výhody tohoto marketingového nástroje. Nejznámější jsou PPC reklama Sklik, kterou provozuje Seznam.cz, a PPC reklama Adwords od Googlu.

PPC vás může vyjít draho

Zní to jednoduše, ale v praxi je nastavení kampaně poměrně složité. Klíčová slova musíte vybírat s citem, a to tak, aby vám PPC reklama vynesla více, než za ni zaplatíte. Proto byste se měli předem seznámit se základními principy a pojmy, jako jsou remarketing či real-time bidding.

Najměte si PPC specialistu

Nechcete ztrácet čas a riskovat, že se vám investice nevrátí ani z poloviny? Pak se obraťte na někoho, kdo má s PPC reklamou bohaté zkušenosti a prokazatelné reference. K nejlepším agenturám na českém internetu patří PPC Profits – v oboru se pohybuje přes 10 let, nenutí klienty k dlouhodobým závazkům a zakládá si na transparentním přístupu. Kromě PPC se zabývá také Facebook reklamou.

Publikováno: 03. 09. 2017

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam

Tagy: ppc reklama adwords | ppc reklama sklik