Podnikání

PPC reklama: Způsob, jak okamžitě dostat na web relevantní návštěvníky

Mít webové stránky nestačí. Aby k něčemu byly, musíte na ně „nahnat“ návštěvnost, což vzhledem k obrovské konkurenci není vůbec snadné. A zatímco tzv. virální projekty se propagují samy, ty ostatní se musí prodrat na přední pozice vyhledávačů pokročilými SEO technikami. Ale ani kvalitní optimalizace nemusí být nejlepším možným řešením – především v případě, kdy si nemůžete dovolit vysokou investici a zdlouhavé čekání na první výsledky. Chcete-li mít na webu cílovou skupinu potenciálních zákazníků okamžitě, zaplaťte si PPC reklamu.

Co je PPC reklama?

S PPC reklamou jste se jistě setkali i vy. Pravděpodobně i dnes, to hned několikrát. Až opět použijete některý z vyhledávačů (Google, Seznam…), všimněte si, že se na předních pozicích SERPu objevují placené výsledky. Můžete mezi nimi být také, stačí si vytvořit kampaň a nastavit vhodná klíčová slova, na která se váš web bude zobrazovat.

Podstatou PPC je platba za proklik. Jakmile návštěvník zavítá na váš web přes placený odkaz, odečte se vám kredit z virtuální peněženky. A právě v tom tkví největší výhody tohoto marketingového nástroje.

Nejznámější jsou PPC reklama Sklik, kterou provozuje Seznam.cz, a PPC reklama Adwords od Googlu.

PPC vás může vyjít draho

Zní to jednoduše, ale v praxi je nastavení kampaně poměrně složité. Klíčová slova musíte vybírat s citem, a to tak, aby vám PPC reklama vynesla více, než za ni zaplatíte. Proto byste se měli předem seznámit se základními principy a pojmy, jako jsou remarketing či real-time bidding.

Najměte si PPC specialistu

Nechcete ztrácet čas a riskovat, že se vám investice nevrátí ani z poloviny? Pak se obraťte na někoho, kdo má s PPC reklamou bohaté zkušenosti a prokazatelné reference. K nejlepším agenturám na českém internetu patří PPC Profits – v oboru se pohybuje přes 10 let, nenutí klienty k dlouhodobým závazkům a zakládá si na transparentním přístupu. Kromě PPC se zabývá také Facebook reklamou.

Jak na personalistiku?

Vema je personální informační HR systém pro komplexní řízení lidských zdrojů.

Chytrý smartphone

Nejnovější Apple iPhone 13 předčí vaše očekávání o chytrém telefonu!