Výhody operativního leasingu: Úspora nákladů a komfort

Pro operativní leasing se většina lidí rozhoduje z toho důvodu, že je zbaví starostí. Jezdí a o nic se nestarají, všechny formality a nezbytné úkony za ně řeší leasingová společnost. Kromě toho mohou každých pár let jezdit v novém voze plném moderních technologií. Přemýšleli jste ovšem někdy nad tím, jak je operativní leasing výhodný pro vaši peněženku? V prvé řadě vás zbaví nutnosti investovat statisíce. Nové auto můžete mít, i když nemáte vysoké úspory. Mnozí lidé si na nákup nového vozu dokonce berou půjčku, tomuto se vyhnete. Jestli se tedy neradi zadlužujete, bude operativní leasing s měsíčními splátkami dobrou volbou.

Nemusí vás trápit, jak rychle auto ztrácí hodnotu

Říká se, že auta ztrácí hodnotu už ve chvíli, kdy s nimi poprvé vyjedete z autosalonu. Když si ovšem vezmete auto na leasing, nemusí vás nic takového trápit. Nebudete to totiž vy, kdo bude řešit, co s autem dál, jestli ho někdo koupí, nebo zda se vyplatí si ho nechat. Za pár let ho vyměníte za novější, uzavřete další smlouvu, vyberete si jiný model dle aktuálních finančních možností.

Není nutné vybírat nejlevnější pojištění

Jedním z nákladů, které jsou nezbytné, pokud vlastníte auto, je havarijní pojištění a povinné ručení. To je vždy zahrnuté v leasingové splátce, takže vám odpadá starost i platba. Součástí vždy bývají i servisní a asistenční služby. Dále se zahrnuté služby liší podle společnosti a zvoleného tarifu. Některé leasingové firmy totiž umožňují vybrat si – buď budete platit méně, ale v ceně získáte méně služeb, nebo si připlatíte za full servis.

Můžete platit pouze benzín

Operativní leasing ve variantě full servis zahrnuje pravidelný servis, nákup provozních kapalin, náhradní díly, mytí a údržbu vozidla, výměnu a nákup pneumatik. Vy tedy platíte vlastně jen palivo. Pro porovnání uveďme, že dle odborníků vás roční provoz modelu Škoda Octavia stojí 50-60 tisíc korun. A kolik stojí Škoda Octavia na operativní leasing? Cena začíná na necelých 5 000 Kč měsíčně. Finančně na tom tedy budete podobně, ale ušetříte si spoustu starostí.

Publikováno: 20. 12. 2019

Kategorie: Podnikání

Autor: administrator