Investice

Proč investovat do drahých kovů? Zlato a stříbro jsou „jistota“

Máte volné finanční prostředky a nechcete, aby vás inflace připravila o jejich hodnotu? Pokud víte, že je v dohledné době nebudete potřebovat, investujte je do drahých kovů. Již od nepaměti slouží jako uchovatelé hodnoty a není tomu jinak ani dnes. Oproti akciím a jiným formám investic jsou zlato a stříbro mnohem stabilnější. Hodnota drahých kovů průběžně roste a nabízí i jiné výhody. Podrobnosti vám prozradíme v tomto článku.

Zlato a stříbro vždy symbolizovaly moc a bohatství. V dnešní době do nich lidé ukládají uspořené peníze. Podstatné je najít někoho, kdo vám prodá investiční drahé kovy v odpovídající kvalitě. Za zmínku stojí například specializovaná firma AuPortal, která se zabývá prodejem širokého sortimentu investičních kovů v různých cenových relacích. Na výši investice nezáleží, protože v nabídce najdete zlato a stříbro v ceně několika tisíc až set tisíc korun. Jakou částkou investujete, je pouze na vás.

Buďme však trochu konkrétnější. Ne každý si dokáže představit, co pojem investiční drahé kovy znamená v praxi.

Populárním artiklem jsou zlaté a stříbrné mince a medaile. Jejich výhoda spočívá ve sběratelské hodnotě, která může v průběhu času výrazně stoupnout. Zejména pak v případě limitovaných edic. Další možností jsou stříbrné a zlaté slitky.

Menší investoři jeví zájem zejména o investiční drahé kovy menších rozměrů. V současné době je větší zájem o zlato, jehož cena poměrně rychle stoupá. Jednou z výhod investičního zlata je osvobození od DPH, což se stříbra netýká.

Rozhodnete-li se pro nákup investičního zlata a stříbra od společnosti AuPortal, získáte kvalitní produkty od renomovaných výrobců ze zahraničí. Odborníci bedlivě sledují aktuální trendy na mezinárodních trzích a vždy nabízí drahé kovy za odpovídající ceny.

Na závěr jsme si nechali další nespornou výhodu investičního zlata a stříbra. Obojí je velmi likvidní. AuPortal nabízí zpětný výkup, takže se nemusíte bát, že by případný odprodej zabral spoustu času.

Jak na personalistiku?

Vema je personální informační HR systém pro komplexní řízení lidských zdrojů.

Chytrý smartphone

Nejnovější Apple iPhone 13 předčí vaše očekávání o chytrém telefonu!