Proč jsou kvalitní webové stránky důležitým faktorem online marketingu?

Mnozí obchodní ředitelé přehlížejí význam webového designu v celkovém marketingovém výkonu, ale pravdou je, že může posílit nebo rozbít vaši kampaň, zvláště pokud podnikáte na internetu. Zatímco váš firemní marketing může být tím, čím získáváte pozornost zákazníků a přimějete je k akci, design vašeho webu je často tím, co rozhoduje o tom, zda učiní nákup, či nikoliv. Zde je několik silných argumentů, které dokazují význam kvality webového designu v marketingové kampani.

Web je indikátorem vaší důvěryhodnosti

Studie ukazují, že 75 procent lidí posuzuje důvěryhodnost firem podle jejich webových stránek. Je zřejmé, že důvěryhodnost má přímou souvislost s tím, jak lidé nakupují. To znamená, že kvůli špatnému webdesignu zbytečně ztrácíte zákazníky. Musíte zajistit, aby vaše webové stránky sdělily, že jste legitimní a důvěryhodná firma, což často určuje právě kvalita firemní webové prezentace.

Grafika ovlivňuje míru konverze

Dalším silným argumentem pro investici do špičkového web designu je následující; Web design má přímý dopad na konverzi. Jednoduché změny designových prvků webové stránky pro marketingovou kampaň mohou přinést výrazné zvednutí míry konverze. V konkurenčních reklamních kanálech vám i drobné zlepšení konverze může přinést velký náskok před vaší konkurencí. Větší profit z placené reklamy povede k tomu, že si budete moct zaplatit větší objem reklam a vytlačit tak ostatní inzerenty.

Web hraje roli o v offline marketingu

I když inzerujete v offline kanálech, spousta zákazníků zamíří na internet, aby si mohli prohlédnout vaše webové stránky. Vaše webové stránky s administrací slouží jako digitální vizitka. Musíte se ujistit, že webdesign koresponduje se stylem vašich offline kampaní, protože nesouvisející vizuální prezentace může způsobit, že váš marketing nebude tak efektivní. A jak moderní webové stránky vypadají? Měly by být responzivní (přizpůsobit se mobilním zařízením), dobře strukturované, přehledné a konverzní. Chcete-li mít právě takové, obraťte se na agenturu s letitými zkušenostmi a řadou zvučných referencí. Třeba na Beneficio.cz, která se postará také o váš online marketing.

Publikováno: 18. 05. 2017

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam

Tagy: kvalitní webové stránky | responzivní web | webové stránky s administrací