Rychlé a bezproblémové nakládání s kovošrotem

Co všechno hraje při výběru společnosti zabývající se zpracováním odpadu roli? V první řadě je to blízkost výkupce, dále také přesné digitální vážení, rychlý odvoz, dostatečné vybavení, nenáročná administrativa a podobně. Také se rozhodně vyplatí vybrat si společnost s dlouholetými zkušenostmi, která nabízí i další doplňkové služby.

Výkup kovů a další nezbytné služby

Společnost TSR, největší zpracovatel kovů v České republice, působí na trhu už od roku 1993. Odtud pramení nejen bohaté zkušenosti, ale také dobré zázemí a neustále se rozrůstající spektrum služeb, které se zpracováním odpadů více či méně souvisí. V první řadě se samozřejmě jedná o zpracování kovošrotu a výkup kovů, dále také recyklaci elektrických spotřebičů a zařízení, separaci a svoz papíru, plastů a tabulkového skla. Vyhledávané jsou rovněž demoliční a demontážní služby, stejně jako environmentální poradenství dbající na co nejšetrnější přístup k životnímu prostředí. Opomenout nelze ani prodej užitkového železa.

Proměnlivost výkupních cen

Výše výkupních cen reaguje na neustále měnící se situaci na trhu s kovy. Za poslední dobu stojí za zmínku zejména uvalení cel na dováženou ocel ze strany USA. Situace je však značně proměnlivá i na trhu s vykupovanými papíry a plasty, svou roli zde sehrálo například zastavení výkupu některých druhů plastů a papíru na čínském trhu, což mělo za následek pokles výkupních cen.

Kovový odpad k výkupu

Jaký kovošrot je možné nabídnout k výkupu? Běžně se vykupuje lehký starý i nový šrot (o maximální tloušťce 4 mm), těžký starý i nový šrot (o maximální tloušťce 6 mm), ocelové a litinové třísky, litinový kusový odpad a dále také lehký odpad nízké čistoty (bojlery, pračky). Možný je rovněž zpětný odběr i oddělený sběr elektroodpadu. Jaké jsou vaše zkušenosti se zpracováním odpadů ve vaší společnosti?

Publikováno: 04. 05. 2018

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam

Tagy: kovošrot | výkup kovového šrotu