Srovnání hypoték: KB vs. ČSOB

HypotékyO snížení repo sazby ČNB na 0,25 % jsme vás již několikrát informovali. Úročení hypotéčních úvěrů se stále drží na minimu a pokud si pohráváte s myšlenkou, že si o půjčku zažádáte, na nic nečekejte. Předtím, než podepíšete smlouvu, se však důkladně porozhlédněte mezi konkurenčními nabídkami a vyberte si hypotéku, která se skutečně vyplatí. Během průzkumu trhu stoprocentně narazíte i na hypotéky od Československé obchodní banky a Komerční banky, které se v již několik let těší značné oblibě. Která z nich je výhodnější? Udělali jsme pro vás malé srovnání.

Hypotéční úvěr od ČSOB

Základním předpokladem je více než 18 a méně než 70 let. Nemáte-li doložitelný příjem, pokuste se o variantu bez nutnosti dokládání příjmů. O hypotéku můžete zažádat sami nebo se spolužadatelem. Těch může být maximálně čtyři a to ze dvou domácnosti. Hypotéku lze splácet minimálně 5 a nejvýše 40 let.

Minimální výše úvěru činí 200 000 Kč a může dosáhnout až 100 % hodnoty nemovitosti, jejíž odhad zajistí banka Veškeré úrokové sazby jsou garantované (aktuální minimální úrok činí 3,09%) a nikoliv minimální a lze je zafixovat na 3 nebo 5 let. ČSOB hypotéka umožňuje mimořádné splátky a nevyžaduje faktury za vyčerpané prostředky. Schopnost splácet, ale i zastavenou nemovitost je možno pojistit. Za zřízení si banka účtuje 2000 Kč a vedení účtu zpoplatňuje 90 Kč/měsíc.

Hypotéční úvěr od KB

Hypotéka KB se chlubí možností expresního vyřízení, které nezabere více než 7 pracovních dnů. Podobně jako ČSOB, i „Komerčka“ nabízí úvěr ve výši až 100 % z hodnoty nemovitosti, jejíž ocenění provede banka. Zajímavým benefitem je možnost odložit splátky a to až o 12 měsíců, případně výši anuit až o 50 % snížit. Mimořádná splátka může být složena opakovaně a to ve výši 20 % z celkové hodnoty hypotéky. Minimální doba splácení činí 5 let, nejvýše pak 30 let.

Aktuální minimální výše úrokové sazby činí 2,99 %, poplatek za vyřízení 2 900 Kč a vedení účtu 150 Kč. Jednou z podmínek je dostatečná bonita.

Resumé

Oba porovnávané produkty nabízí specifické výhody a je pouze na vás, zda preferujete rychlejší vyřízení a nižší úroky, nebo naopak o deset let delší splátkový kalendář a výrazně nižší poplatky za vedení účtu. Tak jako tak se můžete spolehnout na zázemí stabilních společností a profesionální přístup.