Šílenství kolem hypoték pokračuje i nadále

Hypotéky 2013Na hypotéčním trhu to stále vře. Sledujete-li aktuální dění, jistě vám neuniklo, že se hypotéční banky doslova perou o nové i stávající klienty. Nejenže nabízí rekordně nízké úrokové sazby, ale zároveň se snaží zájemce o úvěr přitáhnout nejrůznějšími bonusy. Pokud se již nějaký ten pátek rozhodujete, zda začnete hypotéku čerpat, nemeškejte. Vhodnější doba k podání žádosti jen tak nebude.

Hypotéční boom 2013

Impulsem ke snížení sazeb je obrovské množství klientů, kterým skončilo fixační období stávající hypotéky, ale ke zvýšenému zájmu pomohla i Česká národní banka. Ta snížila repo sazbu o čtvrt procentního bodu a postarala se o nevídaný boom, který předčil i období v roce 2005. Právě to bylo pro český hypotéční trh zdaleka nejúspěšnějším v celé historii ČR. Podle statistik je slovní spojení „hypotéka online“ mnohonásobně vyhledávanější než v minulých letech a stoupá nejen počet nově uzavřených úvěrů, ale především těch refinancovaných.

Využijte výhodné nabídky refinancovaní

Hypotéční banky jdou klientům vstříc a nabízí zvýhodněné podmínky refinancování hypotéky, díky kterým lze ušetřit i desítky tisíc korun. V případě úvěru s vyšším úvěrovým rámcem pak i mnohem větší částky. Pokud již hypotéku máte a blížíte se ke konci období fixace, nenechávejte přechod ke konkurenci na poslední chvíli a informujte se o výhodných nabídkách s předstihem. Aktuální přehled sazeb a podrobné informace o všech nabízených produktech najdete na srovnávacím portálu ušetřeno.cz. Nevíte-li si s přechodem k jiné bance rady, nemusíte mít strach. Nová banka ráda vše vyřídí za vás.

O úvěr na bydlení nebo jeho refinancování můžete zažádat i z pohodlí domova a ušetřit si tak spoustu času, který byste strávili na pobočce. Můžete tak učinit přímo na portálu ušetřeno.cz.

Publikováno: 20. 05. 2013

Kategorie: Půjčky

Autor: Adam

Tagy: hypotéční boom 2013 | hypotéka 2013 | hypotéky 2013