Srovnání půjček od UniCreditBank a Cofidis

Bankovní nebo nebankovní půjčka? Srovnání milujeme a v minulosti jsme pro vás porovnávali nabídky oblíbených bankovních a nebankovních úvěrů při čemž výsledky byly často velmi těsné. A protože jsme se setkali s pozitivním ohlasem, budeme v porovnávání pokračovat i nadále. Dnes si „posvítíme“ na dva, poměrně populární, úvěrové produkty a to na Úvěr na cokoliv od nebankovní společnosti Cofidis a Presto půjčku od Unicredit Bank. Oba mají jedno společné. Lze je využít na cokoliv a podle všeho je lze vyřídit velmi rychle.

Parametry Presto půjčky

Presto půjčka nabízí úvěrový rámec od 30 000 do 500 000 Kč, při čemž bez spolužadatele vám banka poskytne maximálně polovinu (tedy 250 000 Kč). Půjčka lze předčasně splatit a to bez jakékoliv sankce a v případě nesnází je možno splátku až pětkrát odložit (nejdříve však tu desátou). Finanční prostředky jsou k dispozici bezprostředně po podpisu smlouvy. A abychom nezapomněli, splátkový kalendář lze rozložit na 72 měsíců.

A jak je na tom nebankovní půjčka od Cofidis?

Cofidis poskytuje úvěr od 20 000 do výše 300 000 Kč a to bez ručitele. I tuto půjčku lze splatit předčasně a splátky rozložit na 72 měsíců. Peníze je možno čerpat do 48 od podpisu smlouvy. Velmi atraktivní je možnost vyřídit půjčku přes internet. Smlouva vám dorazí poštou nebo e-mailem a po podpisu ji jednoduše přepošlete věřiteli.

Která je výhodnější?

Na 72 měsíců jsme si „půjčili“ 160 000 Kč na zjišťovali, jestli se přeplatíme v bankovní nebo nebankovní sféře. U Unicreditbank činí celková splatná částka 249 845 Kč s měsíční splátkou 3 459 Kč. RPSN se vyšplhalo na 17,03 %.

V případě Cofidis půjčky se má situace následovně. Výše měsíční splátky je 3 614 Kč, RPSN 19,1 % a jak správně tušíte, i celková splatná částka je o něco vyšší, než v případě Unicreditbank. Na účet věřitele musíme složit 260 208 Kč.

Výsledky hovoří jasně, u Unicreditbank bychom ušetřili více než 10 000 Kč. Vítěz je ovšem nejistý. Cofidis láká klienty individuálnějším přístupem a možností vyřídit vše z pohodlí domova. Volba je tedy na vás. Ať už se rozhodnete jakkoliv, vždy se můžete spolehnout na solidní jednání a zázemí silných věřitelů.