Výhody dražby nemovitosti v exekuci

Exekuce nemovitostí je proces, který je vyvolán, když zadlužená osoba nedokáže umořit dlužnou částku. V takovém případě může exekutor zabavit nemovitost a zahájit její prodej v rámci veřejné dražby. Je to jedna z mnoha možností, jak se vypořádat s dluhy a je mimořádně zajímavá pro zájemce o výhodnou koupi bytu, domu či pozemku. Jaké výhody dražba nemovitostí v exekuci nabízí, a proč je rok od roku stále oblíbenější?

V hlavní roli nízká cena

Hlavní výhodou exekuce nemovitostí a následné dražby  je, že ji dražebník může získat za cenu nižší, než je její tržní hodnota. Exekuce nemovitostí se konají obvykle s minimálním startovní cenou, která se pohybuje pod tržní hodnotou. To dává dražebníkům příležitost k pořízení nemovitosti za částku mnohem nižší, než jaká by byla v běžném prodeji.

Výrazně rychlejší transakce

Další výhodou je, že nákupem nemovitosti v exekuci lze ušetřit čas. Dražba a exekuce nemovitostí jsou obvykle vyřízeny rychleji než běžné transakce s nemovitostmi. Znamená to, že dražebník může získat nemovitost za mnohem kratší časové období oproti běžnému postupu.

Nákup bez zbytečného rizika

Velkým plusem je bezesporu fakt, že dražba nemovitostí v exekuci je zcela legální a bezpečná. Dražebník obdrží majetek v souladu s legislativou a se všemu právními zárukami. Neznamená to nic jiného, než že lidem, kteří mají zájem o nemovitosti v exekuci, nehrozí žádné riziko nedobrovolného vyklizení. Kromě výše uvedeného jsou exekuční dražby otevřeny pro veřejnost. Zájemci tak mohou být svědkem toho, jak probíhá dražba a jaké jsou ceny.

Závěr

V závěru lze říci, že dražba nemovitosti v exekuci představuje lákavou příležitost pro ty, kteří hledají levnou nemovitost. Dražebník ji může získat za cenu pod tržní hodnotou, a navíc může se také vyhnout často zdlouhavému procesu běžného nákupu nemovitostí. Kromě toho jde o zcela legální proces přístupný veřejnosti. Chcete-li se dozvědět více, navštivte stránky, jež provozuje ostravský exekutorský úřad.

Publikováno: 23. 01. 2023

Kategorie: Bydlení a nemovitosti

Autor: administrator