Zvolte si správnou cestu k vyřešení finančních problémů

V životě každého člověka nastane okamžik, kdy potřebuje rychlou a spolehlivou pomoc v oblasti financí. Může jít o touhu pořídit si něco nového do bytu, zrekonstruovat jeho část nebo zaplatit množství existujících dluhů a sloučit je do jednoho pro výhodnější úrok a tedy i menší splátku. Takovému sloučení se říká konsolidace a je výhodná především pro lidi, kteří mají více nesplacených půjček. Ať už potřebujete půjčit peníze na cokoliv, musíte se nejprve rozhodnout, která společnost vám bude schopná poskytnout úvěr nejvýhodněji a kde zároveň máte šanci na schválení žádosti. Pokud si nevíte s rozhodováním rady, je pro vás tento článek jako stvořený.

Je výhodnější bankovní či nebankovní půjčka?

V prvé řadě je dobré znát rozdíly mezi bankovní a nebankovní půjčkou. Obě cesty mají své výhody i nevýhody. Bankovní úvěry jsou bezpečnou cestou k získání peněz se zárukou často nižších úrokových sazeb. Můžete zde také získat vyšší finanční částku, která se ale odvíjí od výše vašeho platu. Splácení bankovní půjčky můžete rozložit do více let a tak měsíčně splácet nižší částku. Oproti tomu nebankovní společnosti poskytují půjčky i lidem s nižšími příjmy a většinou nenahlížejí do registru neplatičů. Jsou však výhodnější spíše pro krátkodobé účely a nižší částky. Jestliže vám stačí k zapůjčení jen pár tisíc, pak je jednodušší požádat o pomoc nebankovní společnost. Peníze můžete získat žádostí přes internet nebo skrze sms půjčky ve formě textové zprávy. Někdy můžete získat první nebankovní půjčku bezúročně. Pokud peníze vrátíte v domluveném termínu, neplatíte tedy žádné úroky navíc.

Rychlá cesta k jistým penězům před výplatou

Krátkodobým půjčkám s nízkou finanční částkou se jinak říká také "mikropůjčky". Můžete je využít pro zalepení díry ve finančním rozpočtu nebo v případech, že vás zaskočily nečekané výdaje. Rychlá půjčka před výplatou je většinou nebankovního charakteru a slouží k přečkání období od finanční tísně po příjem peněz ze zaměstnání. Mají však mnohem kratší splatnost a většinou musíte zaplatit celou částku i s úrokem do několika dnů či týdnů. Na druhou stranu vám však nebankovní společnost poskytne peníze okamžitě po podání žádosti. Při skutečně akutních finančních problémech vám proto může pomoc získat záchranu v poslední chvíli. Často při nich nemusíte dokládat účel o využití ani potvrzení o příjmech. O "mikropůjčky" lze zažádat z pohodlí domova skrze webové stránky a vyřídit tak všechno bez nutnosti navštívit pobočku osobně.

Jak vybrat z pestré nabídky půjček to správné řešení?

Předtím, než se rozhodnete pro bankovní či nebankovní půjčku, dobře si rozmyslete, zda váš rodinný rozpočet zvládne uvolnit každý měsíc finance na pravidelnou splátku. Myslete také na rizika nemoci či pracovní neschopnosti, která může vaše splácení negativně ovlivnit. Rozhodování mezi jednotlivými úvěrovými nabídkami vám mohou usnadnit srovnávací aplikace. Před konečnou volbou mezi sebou proto jednotlivé úvěry dobře porovnejte a soustřeďte se jak na výši úroků tak i na hodnotu RPSN. Hodně vám o jednotlivých bankovních sektorech i nebankovních společností napoví různé reference a zkušenosti jiných klientů. Aktuálně se za nejschůdnější možnost považuje Kamali půjčka, která nabízí možnost krátkodobých i dlouhodobých půjček, a ačkoliv je na úvěrovém trhu novinkou, sklízí již nyní velké úspěchy. Její hlavní výhodou je nejnižší poplatek na aktuálním úvěrovém trhu. Při dodržení podmínek na krátkodobý úvěr pak můžete získat půjčku bez poplatků zcela zdarma. Každé rozhodnutí si vyžaduje zodpovědnost a dostatečné informace o všech dostupných možnostech.

Publikováno: 27. 03. 2018

Kategorie: Půjčky

Autor: Adam

Tagy: jak vyřešit finanční problémy | kamali půjčka