4 důvody, proč si zřídit virtuální sídlo v Praze

Začněme stručným výkladem platné legislativy: podle českých zákonů musí mít každá právnická osoba sídlo – bez něj nemůže firma existovat, tzn. ji ani nelze založit. Zároveň je dobré vědět, že se společnost musí sídlit na platné adrese a dokázat oprávnění k jejímu užívání (např. formou nájemní smlouvy). Co si však počít v případě, kdy es pro podnikatele pronájem kancelářských prostorů jeví jako krajně nevýhodný? Jako další logická možnost se jeví vlastní adresa, ale ani ta nenabízí výhody jako pronájem sídla Praha.

1. Ušetříte „majlant“

Pronájem kancelářských prostorů v Praze rozhodně není zadarmo. V době, kdy spousta firem fyzické kanceláře vůbec nepotřebuje, je nájem ve výši několika tisíc korun měsíčně (a často i řádově vyšší) naprosto zbytečnou položkou. Virtuální sídlo stojí zlomek, a přesto je dle zákona plnohodnotné.

2. Neztratíte soukromí

Pokud vás napadlo, že využijete vlastní adresu, zamyslete se nad tím, zda je daný krok – s ohledem na charakter vašeho podnikání – dobrou volbou. Adresa v Praze je anonymní a nehrozí, že si vás vyhlídne např. závistivá konkurence nebo vyšinutý zákazník. Přitažené za vlasy? I k takovým případům bohužel čas od času dochází.

3. Minimální šance na šikanu FÚ

Prosperující firma s adresou v menším městě může být trnem v oku nejednoho úředníka. I proto si stále více firem vybírá virtuální sídlo v metropoli, kde probíhá kontrola ze strany FÚ v průměru 139 let.

4. Jednoduchá administrativa

Sídlo na vlastní adrese může být nevýhodné také kvůli poště. Jakmile se budete delší dobu pohybovat mimo domov, někdo bude muset korespondenci řešit za vás. V případě virtuálního sídla v Praze vám poštu přímo přepošle nebo naskenuje recepční. Potřebujete další důvody, proč přesídlit do hlavního města za cenu již od 129 Kč měsíčně? Stejné benefity má i sídlo pro OSVČ Praha. Přečtete si více na www.firmy-sidla.cz a udělejte zásadní rozhodnutí.

Publikováno: 08. 01. 2021

Kategorie: Podnikání

Autor: administrator