Air Bank a Equa bank - mladé banky, které přinesly do českého bankovnictví svěží vánek

Obsah článku:
  1. Air Bank
  2. Equa bank
BankyV roce 2011 vstoupily na český bankovní trh dva nové subjekty – Air Bank a Equa Banka přestože se na něm ještě příliš neohřály, získaly si svým neotřelým přístupem k bankovnictví spoustu příznivců. Obě banky sází na transparentnost a přehlednost a snaží se o moderní pojetí bankovnictví, které tuzemské konzervativní instituce dlouho přehlížely. Nejste-li se svou stávající bankou spokojeni, možná nejdete útočiště právě u některé z nich.

Air Bank

Air Bank se mezi české banky zařadila 31. května 2011, kdy jí ČNB udělila bankovní licenci. Banka je mladá nejen dobou existence, ale především přístupem ke klientům. Filosofií společnosti je poskytovat komplexní, ale srozumitelné bankovní služby s „lidskou tváří“. Představitelé Air Bank tvrdí, že zákazníci nepředstavují jen čísla v pořadníku, ale skutečné lidi z masa a kostí a mohou se spolehnout na individuální přístup. Portfolio Air Bank se postupně rozrůstá a vedle běžných služeb v podobě běžného a spořícího účtu nabízí i výhodnou půjčku. Ta je, na rozdíl od většiny konkurenčních produktů, zajímavá absencí poplatků a klienti ji mohou do 30 dnů od vyřízení zrušit. Air Bank je součástí finanční skupiny PPF Petra Kellnera a je úzce spojena s přední úvěrovou společností Home Credit. Není náhoda, že se o její chod stará bývalý generální ředitel Home Creditu, Erich Čomor. O kvalitách Air Bank svědčí i fakt, že si k ní, navzdory krátké době na trhu, našlo cestu více než 150 000 klientů

Equa bank

Historie banky Equa bank se sice píše také od roku 2011, ale její kořeny sahají do první poloviny 90. let, kdy působila pod názvem IC Banka a.s. a poté jako Banco Popolare. Equa bank je součástí finanční skupiny Equa Group Limited a provozuje 13 poboček po celé republice. Stejně jako Air Bank sází na individuální přístup, který označuje všeříkajícím sloganem „Simply better banking“ (Jednoduše lepší bankovnictví). Nabídka produktů od Equa bank je o něco širší a nechybí v ní ani hypotéka a populární RePůjčka, která slouží je sloučení stávajících úvěrů a snížení celkové výše splátek. Ať už si vyberete Air Bank nebo Equa bank, vždy se můžete spolehnout na rychlé a pohodlné vyřízení transakcí online, díky kterému ušetříte spoustu drahocenného času. Stálice na českém bankovním trhu se mají od mladých přírůstků co učit.

Publikováno: 22. 07. 2013

Kategorie: Půjčky

Autor: Adam

Tagy: air bank | equa bank