Jaká teplota má být v kanceláři?

Není žádným tajemstvím, že nalezení správné teploty v kanceláři patří mezi aktuální témata. Zastaralý výzkum založený především na kanceláři plné mužských zaměstnanců naznačuje, že ideální teplota je mezi 21 až 23 °C. Nedávné studie však poskytly ohledně ideální teploty na pracovišti více informací. Ať už pracujete z domova nebo v kanceláři, tyto informace mohou být nesmírně užitečné při zvažování, jakou teplotu nastavit na termostatu. A případně motivací pro pořízení mobilní klimatizace.

Optimální vlhkost

Při určování ideální kancelářské teploty je důležité vzít v úvahu vlhkost. Pokud je vzduch příliš vlhký, lidé se pravděpodobně potí a pociťují únavu. Na druhé straně může nižší vlhkost způsobit, že vzduch bude pocitově chladnější, než ve skutečnosti je, což vede k nepohodlí a pocitu sucha. Ideální úroveň vlhkosti je kolem 40%, a to celoročně. Tip: Mohlo by vás zajímat, jak přežít léto v kanceláři. Skvělým způsobem, jak dosáhnout shody ohledně ideální kancelářské teploty, je uspořádat schůzku a probrat dané téma společně. Pokud se rozhodnete pro pořízení mobilní nebo nástěnné klimatizace, poohlédněte se po ní na klimatizace.zde.cz. EPROFI.CZ s.r.o. nabízí také elektrocentrály MEDVED, vibrační desky, mobilní topidla a stavební míchačky.

Ideální teplota

Nedávné studie ukázaly, že pro dosažení dobré úrovně produktivity jsou idáelní mírně vyšší teploty. V minulosti se nejčastěji považovalo za nejlepší teplotu pro kancelář rozpětí mezi 21 až 23 °C, ale studie Cornell University zjistila, že optimální může být teplota až 25 °C. Při rozhodování o optimální teplotě v kanceláři je třeba vzít v úvahu řadu faktorů. První je: jsou v kanceláři ženy? Studie ukázaly, že ženy jsou produktivnější při vyšších teplotách. Je třeba vzít v úvahu také to, kolik se v kanceláři nachází oken a jak vysoké jsou stropy. Velká okna přinesou více slunečního světla a místnost se více zahřívá, zatímco vysoké stropy mohou vytvářet průvan a v místnosti se budete cítit chladněji. Klíčem k nalezení ideální teploty je seznámení se s budovou i lidmi, kteří se v ní pohybují.

Publikováno: 10. 07. 2021

Kategorie: Ostatní

Autor: administrator