Získejte konkurenční výhodu v podnikání a nechte si zaregistrovat ochrannou známku

rV dnešní době panuje prakticky v každém odvětví hyperkonkurence. Jako podnikatelé, kteří vlastní firmu, se tak musíte neustále snažit mít před ostatními náskok. A zároveň se i chránit, aby vaše produkty, služby, ale i logo a slogany firmy nezneužívaly jiné společnosti a nesnižovaly vám tak případné zisky. Konkurenční výhodu lze získat krom jiných nástrojů i tím, že si necháte zaregistrovat ochrannou známku.

Ostatní firmy na vás nebudou parazitovat

Registrace ochranné známky má několik důvodů. V první řadě si díky ní zajistíte ochranu svých produktů, služeb nebo obchodní značky před konkurencí. Ta pak nemůže například používat stejná či téměř totožná loga a parazitovat tím na vašich úspěších. Chráníte to, co jste doposud jménem své firmy vybudovali.

Zákazníci dostanou lepší šanci odlišit vás od konkurence

Dalším pádným důvodem, proč je registrace obchodní značky, respektive ochranné známky vhodná, je lepší rozlišení mezi zákazníky. Zákazníci se v obchodech lépe zorientují, co je a není vaším produktem. Nestane se pak, že by omylem koupili jiné zboží, než na které jsou zvyklí od vás. Pokud jste chráněni ochrannou známkou, máte mnohem lepší šanci domoci se svých práv v případě, že vás přeci jen některá z konkurenčních firem okopíruje či poškodí. Právní ochrana je přitom v dnešním tvrdém boji mezi firmami velmi důležitá.

S přihlášením vám pomůže Patentoid.cz

Registrace obchodní značky je v zásadě jednoduchá. Stačí podat přihlášku na Úřadu průmyslového vlastnictví. Pokud s tím nechcete ztrácet čas, případně se chcete vyvarovat zbytečných komplikací s uznáním ochranné známky, stačí využít službu Patentoid.cz. Ta za vás vše vyřídí, postačí k tomu jen plná moc a doložení nezbytných dokumentů. Za pár měsíců (schválení ochranné známky trvá obvykle ½ roku) už budete mít oproti jiným firmám kýženou konkurenční výhodu a ochranu před zneužitím vaší značky, loga či produktů.

Publikováno: 24. 02. 2016

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam