I nebankovní půjčka může být výhodná

Nebankovní půjčkyBanky jsou odjakživa symbolem stability a především výhodných podmínek, které u nebankovních společností nenajdete. Ty byly naopak vždy spojovány s neférovým jednáním, exekucemi a dalšími nekalými praktikami. Dnes je tomu jinak a spotřebitelé ví, že i mezi nebankovními půjčkami jsou solidní produkty, které jim mohou vytrhnout trn z paty. Některé z nich jsou dokonce výhodnější než podobné úvěry v bance.

Výhody hledejte nejen v úrokové sazbě

V prvé řadě musíme zdůraznit, že hovoříme především o půjčkách od zavedených a tedy i důvěryhodných institucí, které na trhu působí dlouhodobě. Většina z nich nabízí úvěry, které jsou srovnatelné s těmi bankovními a v některých případech dokonce výhodnější. Onou výhodou však nemáme na mysli jen mírnější úrok (čas od času však v rámci akční nabídky narazíte i na nižší úrokovou sazbu), ale především menší nároky na bonitu a platební morálku. Banky posuzují žadatele o půjčku mnohem přísněji a narazí-li na nesrovnalosti v registru, většinou žádost zamítnou. U nebankovních společností můžete počítat s jistou shovívavostí, což ovšem neznamená, že všechny registr zcela ignorují. Ani na kvalitní nebankovní půjčky zkrátka nedosáhne každý.

Pohodlné vyřízení

Další nezanedbatelnou předností nebankovních půjček je možnost pohodlného vyřízení z pohodlí domova. K tomu sice pozvolna přistupují i banky, ale většinou se návštěvě pobočky stejně nevyhnete. Zažádáte-li o nebankovní úvěr, nebudete muset nikam chodit a vše vyřídíte přes internet nebo po telefonu. Poté, co věřitel půjčku předběžně schválí, vás navštíví zástupce s připravenou smlouvou, případě vám ji pošle poštou.

Nebankovní půjčky nejsou zhmotněním zla a vše záleží na vašem přístupu a zodpovědnosti. Vyberete-li si kvalitní produkt, který budete svědomitě splácet, budete spokojeni. Objektivní srovnání půjček najdete například na diskuzním fóru pujcim-penize.cz.