Ověřené nebankovní půjčky: Jak si půjčit a nespálit se?

ověřené půjčkyJsou situace, které nelze vyřešit jinak než půjčkou. Jenomže co když máte v bance zavřené dveře, případně se vám do ní nechce z jiných důvodů? Nezbude vám, než se poohlédnout v nebankovním sektoru. V tom se to ostatně nabídkami jenom hemží, ale bohužel i těmi podvodnými. Naštěstí existuje celá řada renomovaných společností, od kterých si lze půjčit bezpečně a poměrně výhodně. Prozradíme vám, na co si dát při výběru nebankovní půjčky pozor.

Solidní věřitel nevybírá poplatky předem

Půjčíme vám ihned, ale musíte zaplatit „drobný“ poplatek za vyřízení... Dá-li vám vybraný věřitel právě tuto podmínku, dejte od něj ruce pryč. Ověřené nebankovní půjčky totiž žádné poplatky předem neobsahují. Výjimkou může být ověřovací platba ve výši 1 Kč, kterou požadují někteří poskytovatelé tzv. mikropůjček. V jejich případě však nejde o podvod, ale o bezpečnostní opatření, na základě kterého si ověří identitu žadatele. Takže ještě jednou, pro pořádek – žádné poplatky předem neplaťte!

Která nebankovní půjčka je „nejlepší“?

Přívlastek „nejlepší“ je bohužel relativní. Někdo preferuje rychlé vyřízení, někdo nejnižší RPSN. V prvé řadě si ujasněte své priority a poté se vrhněte do srovnávání. Vyselektujte všechny nabídky, které odpovídají vašim požadavkům a porovnejte jejich parametry. Nebude trvat dlouho a nejlepší nebankovní půjčka bude vaše! Nechcete-li ztrácet čas hledáním informací na všech jednotlivých webových prezentacích vybraných nebankovních společností, využijte přehledné srovnání na některém ze specializovaných portálů.

Podepsat můžete, přečíst musíte

Ať už máte spadeno na nebankovní půjčky před výplatou, nebo větší úvěr v řádu desítek tisíc, prostudujte si smluvní podmínky. Narazíte-li v nich na jakékoliv nesrovnalosti, zeptejte se na ně poskytovatele, anebo ještě lépe – někoho nestranného, kdo se v dané problematice orientuje. Předejdete zbytečným problémům.

Publikováno: 23. 12. 2014

Kategorie: Půjčky

Autor: Adam

Tagy: nejlepší nebankovní půjčka | ověřené půjčky