Ideální doba pro refinancování hypotéky? Už teď je pozdě!

Pokud jste vývoj úrokových sazeb hypotéčních úvěrů přestali sledovat v momentě, kdy jste si o některou z hypoték zažádali, měli byste opět zbystřit všechny smysly. Na sklonku loňského roku totiž došlo k výraznému snížení úroků, které se momentálně pohybují lehce nad hranicí 3 %. Blížíte-li se ke konci fixační lhůty, měli byste zvážit možnost refinancování, díky které můžete výrazně ušetřit. Dejte si však pozor, abyste situaci podchytili včas – většina bankovních věřitelů totiž změnu podmínek oznamuje jen dva až tři týdny před koncem fixačního období. Jednoduše proto, aby klienti nestihli přechod ke konkurenci.

Nechte refinancování na profesionálech

Nemáte-li čas ani chuť porovnávat úrokové sazby u každého z nabízených produktů, nechte si alternativy refinancování hypotéky vypracovat specialistou. Většinou stačí využít aplikaci známou jako hypotéka kalkulačka, do které zadáte údaje o vašem stávajícím úvěru. Bezprostředně poté vás kontaktuje zprostředkovatel, který si s vámi domluví termín osobní schůzky. Na té vám předloží nabídku, na základě které se můžete rozhodnout.

Hypotéka kalkulačka se nachází také na webových stránkách FBO.cz, kterou provozuje známá společnost PiXOLO.cz. Ta nabízí srovnání hypotéčních úvěrů od všech nejvýznamnějších hypotéčních bank a v případě zájmu zařídí refinancování hypotéky za vás. I přesto, že odborníkům netrvá zařizování tak dlouho jako běžným klientům, neztrácejte čas a zajímejte se o možnosti refinancování s předstihem alespoň tří měsíců. Kromě nižší úrokové sazby často získáte i další benefity v podobě pojištění nebo garance úrokové sazby.

Zúčastněte se soutěže a vydělávejte na provizích

Klienti, kteří využijí nabídku, budou automaticky zařazeni do atraktivní soutěže, ve které mohou vyhrát až 6 měsíčních splátek nové hypotéky. Neméně zajímavá je i možnost přivýdělku. Chcete-li si vydělat peníze, doporučte hypotéku svým známým. Za každou úspěšně uzavřenou smlouvu s úvěrovým rámcem nad 2,5 milionu korun získáte 10 000 Kč.

Publikováno: 12. 03. 2013

Kategorie: Půjčky

Autor: Adam

Tagy: hypotéka | hypotéky | hypotéky kalkulačka | refinancování hypotéky