Investice do kvalitního teambuildingu je pro firmu přínosná

Není tajemstvím, že zaměstnanci odvádí práci efektivněji, když dokáží efektivně spolupracovat se svými kolegy. Problém nastává v momentě, kdy si lidé sdílející pracoviště nesednou – třeba jen proto, že nemají čas, aby se poznali blíže. A na vás je, abyste kolektivní vztahy posílili pomocí teambuildingu.

Kam na teambuilding?

Prvním krokem je najít vhodný hotel pro firemní akci. V tomto směru je skvělou volbou příjemné prostředí v přírodě, které nabízí komfortní ubytování v Hotelu Karlštejn. Oblíbený hotel se nachází v malebné krajině Českého Krasu, co by kamenem dohodil od jednoho z nejnavštěvovanějších českých hradů. hotel-mlyn Hotel disponuje konferenčními prostory a součástí areálu je i ostrov s romantickým altánkem, grilem a party stanem. Podrobnější informace najdete na hotelmlynkarlstejn.cz

Vyberte si správný typ teambuildingu

Není teambuilding jako teambuilding. V rozvoji vztahů a posílení loajality pomáhají akce typu fun/event. Pro posílení týmového ducha a stmelení kolektiv jsou vhodné teamspirit aktivity (např. sportovní klání). „Klasický“ teambuilding pro firmy pak vede k budování skupinového rozhodnutí a úsudku. Pokud si s konceptem teambuildingu nevíte rady, neváhejte se obrátit na specializovanou agenturu. Akce bude mít očekávaný efekt jen v případě, že proběhne podle odborně zpracovaného plánu. Obecný přínos teambuildingových akcí spočívá v upevnění neformálních vztahů, rozvoji tvůrčího potenciálu, integraci individualistů do kolektivu, eliminaci bariér v komunikaci, posílení loajality a zvýšení vzájemné důvěry. Až se kolegové po podařeném víkendu opět sejdou na pracovišti, vzduch bude najednou čistší a efektivita práce výrazně stoupne!

Publikováno: 28. 02. 2017

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam

Tagy: firemní teambuilding | teambuilding