Půjčky a úvěry

Srovnání dvou nebankovních velikánů: Provident kontra Home Credit

Srovnání Home Credit a ProvidentNaši pravidelní čtenáři ví, že i v nebankovním sektoru lze najít výhodnou půjčku. Většinou tomu tak je u dlouhodobě působících a stabilních institucí, jejichž nabídka si často nezadá s konkurenční bankovní sférou. Mezi nejoblíbenější nebankovní věřitele dlouhodobě patří stálice Home Credit a Provident. Pro někoho, kdo se v oboru příliš neorientuje, může být výběr nebankovní půjčky oříšek. Pro všechny, kteří potřebují finanční injekci, jsme proto připravili malé srovnání úvěrů, které mají v nabídce zmíněné instituce. Zajímá vás, která z nich nabízí výhodnější půjčku?

Hned na úvod vás možná trochu zklameme. Obě společnosti nabízí poměrně odlišné produkty a nelze je proto srovnat přímo. Home Credit půjčka se pohybuje od 10 000 do 150 000 korun s maximální dobou splatnosti až 84 měsíců. Provident poskytuje úvěr od 4000 do 80 000 korun, který má splatnost 45, 60 a 100 týdnů. Ze základních parametrů je zřejmé, že Home Credit zvolí ti z vás, kteří vyžadují vyšší částku, která lze rozložit do dlouhodobějšího splátkového kalendáře, zatímco Provident spíše zájemci o krátkodobější půjčku.

Přeci jen jsme se však o srovnání pokusili a to na modelové situaci půjčky ve výši 30 000 Kč na 24 měsíců.

Půjčíte-li si na 24 měsíců 30 000 Kč od společnosti Home Credit, bude konečná splatná částka 38 088 Kč. Měsíční splátka činí 1 587 Kč měsíčně, úroková sazba 18,10 % a RPSN 26,7 %. Ve splátce je obsažen poplatek za vedení účtu ve výši 69 Kč měsíčně.

U Provident půjčky činí celková splatná částka 61 105 Kč. Ovšem pozor, zahrnuje i nepovinný poplatek za hotovostní inkasní službu (17 850 Kč). Spokojíte-li se s převodem na účet, který trvá max. 13 dní, zaplatíte 43 255 Kč. Splátky probíhají týdně a činí 612 Kč. RPSN je 49,70 %.

Vítězem srovnání se stala společnost Home Credit, ovšem nutno podotknout, že Provident nabízí mnohem variabilnější nastavení splátek. Ke klientům navíc přistupuje individuálně a často půjčí i těm, kteří mají škraloup v registru dlužníků. Resumé? Oba úvěry jsou rozdílné a budou vyhovovat jinému spektru klientů. Ať už se rozhodnete pro Home Credit nebo Provident, vždy si můžete být jistí transparentními podmínkami a solidním přístupem ze strany věřitele. A to je často důležitější, než na oko výhodnější půjčka od neznámého subjektu.

Jak na personalistiku?

Vema je personální informační HR systém pro komplexní řízení lidských zdrojů.

Chytrý smartphone

Nejnovější Apple iPhone 13 předčí vaše očekávání o chytrém telefonu!