Srovnání dvou nebankovních velikánů: Provident kontra Home Credit

Srovnání Home Credit a ProvidentNaši pravidelní čtenáři ví, že i v nebankovním sektoru lze najít výhodnou půjčku. Většinou tomu tak je u dlouhodobě působících a stabilních institucí, jejichž nabídka si často nezadá s konkurenční bankovní sférou. Mezi nejoblíbenější nebankovní věřitele dlouhodobě patří stálice Home Credit a Provident. Pro někoho, kdo se v oboru příliš neorientuje, může být výběr nebankovní půjčky oříšek. Pro všechny, kteří potřebují finanční injekci, jsme proto připravili malé srovnání úvěrů, které mají v nabídce zmíněné instituce. Zajímá vás, která z nich nabízí výhodnější půjčku?

Hned na úvod vás možná trochu zklameme. Obě společnosti nabízí poměrně odlišné produkty a nelze je proto srovnat přímo. Home Credit půjčka se pohybuje od 10 000 do 150 000 korun s maximální dobou splatnosti až 84 měsíců. Provident poskytuje úvěr od 4000 do 80 000 korun, který má splatnost 45, 60 a 100 týdnů. Ze základních parametrů je zřejmé, že Home Credit zvolí ti z vás, kteří vyžadují vyšší částku, která lze rozložit do dlouhodobějšího splátkového kalendáře, zatímco Provident spíše zájemci o krátkodobější půjčku.

Přeci jen jsme se však o srovnání pokusili a to na modelové situaci půjčky ve výši 30 000 Kč na 24 měsíců.

Půjčíte-li si na 24 měsíců 30 000 Kč od společnosti Home Credit, bude konečná splatná částka 38 088 Kč. Měsíční splátka činí 1 587 Kč měsíčně, úroková sazba 18,10 % a RPSN 26,7 %. Ve splátce je obsažen poplatek za vedení účtu ve výši 69 Kč měsíčně.

U Provident půjčky činí celková splatná částka 61 105 Kč. Ovšem pozor, zahrnuje i nepovinný poplatek za hotovostní inkasní službu (17 850 Kč). Spokojíte-li se s převodem na účet, který trvá max. 13 dní, zaplatíte 43 255 Kč. Splátky probíhají týdně a činí 612 Kč. RPSN je 49,70 %.

Vítězem srovnání se stala společnost Home Credit, ovšem nutno podotknout, že Provident nabízí mnohem variabilnější nastavení splátek. Ke klientům navíc přistupuje individuálně a často půjčí i těm, kteří mají škraloup v registru dlužníků. Resumé? Oba úvěry jsou rozdílné a budou vyhovovat jinému spektru klientů. Ať už se rozhodnete pro Home Credit nebo Provident, vždy si můžete být jistí transparentními podmínkami a solidním přístupem ze strany věřitele. A to je často důležitější, než na oko výhodnější půjčka od neznámého subjektu.