Jak na dluhy? Můžete je vyřešit pomocí oddlužení fyzické osoby

oddlužení fyzické osobyDostali jste se do dluhové spirály, ze které není návratu? Nezvládáte platit své závazky, které narůstají do astronomických rozměrů a vypadá to, že vám zanedlouho zaklepe na dveře exekutor? Máme pro vás dobrou zprávu. Stále máte šanci, že začnete opět žít normální život – vašim záchranným kruhem budiž tzv. insolvenční zákon, který je již několik let zakotven v českém právním řádu. Klíčem, který vám odemkne cestu k lepším zítřkům je oddlužení fyzické osoby neboli osobní bankrot.

Kdo má nárok na oddlužení fyzické osoby?

Princip oddlužení fyzické osoby je poměrně jednoduchý. Může o něj zažádat každý, jehož dluhy nepochází z podnikatelské činnosti, dluží minimálně dvěma věřitelům a má zpoždění ve splácení více než 30 dnů.

Jak oddlužení probíhá?

Celý proces začíná podáním návrhu na oddlužení u krajského soudu, který vyhodnotí, jestli jste poctivý dlužník a skutečně máte v plánu situaci řešit. V praxi má oddlužení dvě podoby: Věřitelé se dohodnou na splátkovém kalendáři, kdy po dobu pěti let uhradíte alespoň 30 % dluhů. Zůstane vám pouze nezabavitelné minimum a zbylá část příjmu připadne na pokrytí pohledávek. V krajním případě vám soud po uplynutí pětileté lhůty odpustí až 70 % zbylých dluhů. Přesná částka závisí na vašem příjmu. Druhou možností je prodej veškerého movitého majetku, nicméně většinou se věřitelé přikloní k první variantě. Na plnění oddlužovacího plánu dohlíží přidělený insolvenční správce.

Nechte si poradit od odborníků

V momentě, kdy soudce návrh na oddlužení fyzické osoby schválí, přestanou narůstat dluhy a přestane vám hrozit exekuce. Proto je velmi důležité, aby návrh obsahoval veškeré stanovené údaje. Nechcete-li riskovat, že neuspějete, obraťte se na odborného poradce, který vás procesem provede pěkně krůček po krůčku. Šance na úspěch se výrazně zvýší a vše proběhne mnohem rychleji. Mezi renomované specialisty, kteří s oddlužením pomohli několika tisícům dlužníků, patří společnost FinancniRadce.cz s.r.o. Chcete-li si domluvit konzultaci s poradcem, zamiřte na www.oddluzeni.cz. Právě zde se dozvíte další důležité informace o osobním bankrotu. Přejme vám hodně štěstí!

Publikováno: 23. 11. 2014

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: oddlužení fyzické osoby