Kancelář v Praze již za pár set korun měsíčně? Můžete ji mít i vy!

Virtualni kancelarSnažíte se optimalizovat výdaje a přestáváte investovat do toho, co ve skutečnosti vůbec nepotřebujete? A co vaše kancelářské prostory? Neplatíte za pronájem jen proto, aby v obchodním rejstříku nemusela být vaše soukromá adresa? Pokud ke svému podnikání nepotřebujete administrativní zázemí, jednoduše ho přestaňte využívat a přesedlejte na virtuální kancelář ve větším městě. Ročně ušetříte nemalou částku a navíc se vám dostane dalších výhod, které vám stávající kancelář neposkytne.

Co je to virtuální kancelář a jaké jsou její výhody?

Virtuální kancelář netřeba představovat. Svůj boom zažily již v roce 2009, kdy vstoupila v platnost novela občanského zákoníku, na základě které podnikatelé nemusí určit své sídlo adresou, na které se skutečně nachází. Podstatou služby je pronájem skutečných fyzických prostor, které kromě vás využívá ještě dalších x subjektů. Poskytovatel virtuální kanceláře tak může nastavit cenu za pronájem velmi nízko a navíc dává k dispozici vyškoleného pracovníka, který se postará o přeposílání pošty, zastupování před úřady a další nezbytné úkony. V případě potřeby navíc můžete využít zasedací místnost (většinou dle předchozí domluvy) a termín „virtuální“ je proto mírně zavádějící. Další výhodou virtuálního kanceláře je fakt, že v případě pronájmu sídla ve velkém městě (Praha, Brno, Ostrava...) výrazně snížíte periodicitu případných kontrol ze strany úřadu. Podle statistik je četnost kontrol v Praze až dvacetinásobně nižší než v menších městech. A neměli bychom zapomínat na určitou prestiž – sídlo v Praze je pro určitou sortu klientů a partnerů atraktivnější.

Nejlevnější virtuální sídlo v Praze

A v jaké výši se tedy cena za pronájem virtuálního sídla pohybuje? Jednu z nejlevnějších nabídek momentálně nabízí společnost GSE spol s.r.o., která disponuje vlastními nemovitostmi a poskytuje virtuální sídla v několika pražských lokalitách. Na Praze 1 vás roční pronájem virtuální kanceláře vyjde na 12 990 Kč a na Praze 3 na pouhých 5 990 Kč. Zajímavá je i akce 2+2 roky zdarma, v rámci které ušetříte rovnou polovinu ceny. Další informace o službě najdete na www.poskytnutisidla.cz. Foto: sxc.hu