Peníze 3 x jinak aneb porovnání oblíbených půjček

Porovnani pujcekPůjčky jsou rok od roku dostupnější a je o ně stále větší zájem. Díky tomu roste i nabídka a potencionální klienti mohou volit mezi mnoha produkty, které se liší svými parametry. Podle průzkumů se však nad výběrem půjčky příliš mnoho lidí nezastavuje a většina volí tu, která jim přijde pod ruku jako první. Je to však právě důkladné porovnání, na základě kterého si vybereme produkt, který nejlépe vyhovuje našim požadavkům. Abychom vám demonstrovali rozdíly, které mezi úvěrovými produkty panují, připravili jsme pro vás subjektivní srovnání několika populárních produktů. Půjčka od České spořitelny je jedním z nejvyhledávanějších bankovních úvěrů vůbec. Renomé silné banky láká obrovské množství klientů, kteří si mohou půjčit částku 20 000 Kč až 600 000 Kč bez ručitele a zástavy. Splatnost a výše splátek jsou volitelné a je jen na vás, na co peníze využijete. Další oblíbenou půjčkou je produkt od UniCredit Bank, která ho prezentuje jako Presto půjčku. Jak už napovídá sám název, vyřízení je rychlé a nekomplikované a klienti mohou zažádat o 30 000 Kč až 1 000 000 Kč. K částce nad půl milionu je ovšem zapotřebí příjem ve výši min. 25 000 Kč, případně spoludlužník. Výše splátek a doba splatnosti je opět individuální a to od 12 do 84 měsíců. Mezi zajímavé benefity patří možnost odkladu splátek a to až 5 x. A jak jsou na tom subjekty z nebankovního sektoru? Stálicí na českém trhu je společnost Provident, která se pyšní několika tituly za proklientský přístup. Výše Provident půjčky může činit již 4 000 Kč a maximální úvěrový rámec pak 80 000 Kč. Klienti si mohou vybrat mezi 45ti a 60ti týdenní splatnosti.

Co mají půjčky společného?

Ve všech případech jde o úvěrové produkty od spolehlivých věřitelů a lze o ně zažádat i prostřednictvím internetu. Vyřízení je rychlé a bezproblémové a vždy se můžete spolehnout na transparentní podmínky.

V čem se půjčky liší?

Především úvěrovým rámcem a dobou splatnosti, ale také posuzováním bonity. Půjčku od České spořitelny nebo UniCredit Bank volí klienti, kteří potřebují vyšší částky a zároveň vyžadují delší dobu splatnosti. Nebankovní půjčka od společnosti Provident je vhodná pro ty, kteří v bance úvěr nedostanou a zároveň jim vyhovuje týdenní splácení. Každý z finančních produktů má světlé stránky i negativa a při výběru proto zohledněte vaši aktuální situaci.

Publikováno: 09. 10. 2013

Kategorie: Půjčky

Autor: Adam

Tagy: Presto půjčka | provident půjčky | půjčka od české spořitelny