Kurzové sázení je stále více rostoucím byznysem

Česko je sázkařská velmoc a každým dnem přibývají noví a noví sázkaři, kteří vidí kurzové sázení jako skvělou příležitost k rychlému zbohatnutí. Na rozdíl od jiných odvětví, sázení je byznys, který se bez větších problémů umí přizpůsobit době a přesouvá svou aktivitu z kamenných poboček sázkových kanceláří do online prostoru. Jaká je budoucnost sázení a jak se s kurzovými sázkami začíná?

Kurzové sázení je totožný výraz pro sportovní sázení – principem je odhadování výsledků vypsaných sportovních klání. Podle statistik z loňského roku Češi tomuto sázení holdují ve velkém, zkušenost s ním má zhruba každý třetí Čech. Trend v čase mluví jasně, objem prosázených peněz se bude do budoucna jen zvětšovat. Řečí čísel to vypadá následovně: za rok 2019 se zvedl objem kurzových sázek o 22 % na celých 85 miliard Kč.

Během koronavirové krize se sázkové společnosti přesunuly z kamenných provozoven na internet, kde sázkaři najdou široké spektrum sázkových příležitostí. Navíc v dnešní době si každá sázková kancelář předchází svého klienta nejrůznějšími promo akcemi a bonusy, např. bonus bez nutnosti vkladu. Dalším z prosazujících se trendů je popularita e-sportu, který sázkové kanceláře zařazují do své nabídky čím dál častěji. Objevují se i bookmakeři specializovaní na tento druh sázení.

Úspěšnost kurzového sázení

Pohled na to, kolik je v byznysu s kurzovým sázením úspěšných sázkařů, se různí. Ty nejoptimističtější odhady mluví o 10 %, jinde se zmiňuje 5 % a naopak ty nejpesimističtější jen o jednom procentu. Sportovní sázení láká rok od roku více nových sázkařů, kteří se snaží prosadit a stát se dlouhodobě úspěšnými. Motivací většiny z nich je vidina snadného zisku a rychlého zbohatnutí, ale takhle jednoduché to není. Předtím, než se pustíte do světa sázek, je třeba mít alespoň elementární znalosti. Na rozdíl od loterií tady o výherci nerozhoduje princip štěstí a náhody, ale kvalifikované odhady na základě předchozích zkušeností.

Průlom v kurzovém sázení

Novodobou historii sázení formovalo hned několik milníků. Jedním z nich je rok 2009, kdy bylo oficiálně povoleno a zahájeno sázení na internetu. Rostoucí zájem o online casino a hry po čase přinesl potřebu regulace a nastavení jasných pravidel. Ty do hry vnesl nový loterijní zákon z roku 2017, který do prostředí online hraní a sázení vnesl jasná pravidla, regulaci a kontrolu. Zákonodárci nastavili jasné podmínky, za kterých mohou online casina na našem území provozovat svůj byznys. Nově byla zavedena nutnost licence udělované ministerstvem financí – bez ní není v Česku možné hazardní hry legálně provozovat. Online casina, sázkové kanceláře i pokerové herny, které ji vlastní, jsou ověřenou známkou kvality a pro hráče jsou dobrým orientačním bodem.

Publikováno: 20. 01. 2021

Kategorie: Ostatní

Autor: administrator