Na hypotéčním trhu se dějí velké věci. Buďte u toho!

HypotékaAktuální situace na hypotéčním trhu je víc než zajímavá a pokud se v dohledné době chystáte požádat o hypotéku nebo se blížíte ke konci období fixace, rozhodně byste ji měli sledovat. Poradíme vám, jak z už tak výhodných podmínek vytěžit maximum a výrazně ušetřit.

Přemýšlíte o novém bydlení? Na nic nečekejte!

Pokud jste zvážili všechna rizika, které jsou s hypotéčním úvěrem spjata (přeci jen jde o dlouhodobý závazek), neměli byste vyřízením váhat. Úrokové sazby jsou stále velmi nízké a hypotéka je nyní výhodnější než kdy dřív. Přesto však výběr neuspěchejte a předtím, než se na několik let upíšete některému z bankovních věřitelů, důkladně zmapujte trh. S rychlým a velmi přesným srovnáním vám pomůže jednoduchá online aplikace, kterou najdete pod názvem hypotéka kalkulačka. Na ušetřeno.cz je k dispozici zcela zdarma a ušetří vám spoustu času.

Všimněte si, že na výslednou cenu hypotéky nemá vliv pouze samotná úroková sazba, ale i další faktory, které jsou s hypotékou pevně spjaty. Zohledněte hlavně výši poplatků, které se mohou během několika desítek let vyšplhat na nezanedbatelnou částku. Při bližším prozkoumání jednotlivých nabídek zjistíte, že i hypotéka s vyšší úrokovou sazbou může být výhodnější než produkt, který je zatížen mnoha poplatky za vedení účtu apod. Roli hraje i doba, po kterou budete úvěr splácet – nemáte-li však jistotu trvale vysokého příjmu, neriskujte a raději zvolte méně výhodné, ale jistější nižší splátky.

A jde se refinancovat

Počet klientů, kteří se loni a letos dostali na konec fixačního období, je rekordní a banky se je snaží nalákat na výhodnější sazby. Refinancování hypotéky je perfektní možností jak ušetřit desítky, ale i stovky tisíc a nečekejte proto, až vám stávající věřitel oznámí podmínky na nové období a zajímejte se o to, co vám může nabídnout konkurence. Opět neváhejte využít kalkulačku na ušetřeno.cz, která pracuje s aktuálními sazbami.

Na ušetřeno.cz najdete také všechny důležité informace a benefity, které byste měli při výběru hypotéky nebo refinancování zohlednit. Nebo snad víte, že Hypotéční banka nabízí rozložení splátek až na 40 let a hypotéka Komerční banky snížení splátky až o polovinu či odklad splátek o 12 měsíců?

Publikováno: 05. 04. 2013

Kategorie: Půjčky

Autor: Adam

Tagy: hypotéka | hypotéky | refinancování hypoték | srovnání hypoték