Nenechte své úspory skomírat a investujte je do zlata

Máte volné finanční prostředky a nechcete, aby vám je „sežrala“ inflace? Hledáte nástroj, do kterého můžete bez obav investovat a zachovat tak hodnotu svého kapitálu? Je-li vaší prioritou bezpečnost, zaměřte se na investici do drahých kovů. Zlato a stříbro si dlouhodobě drží svou cenu a již po celá staletí slouží jako uchovatelé hodnot. Prozradíme vám, jaké jsou vaše možnosti a na koho se obrátit.

Investiční zlato můžete nakupovat i online

Drahé kovy lze zakoupit v mnoha podobách, nicméně šperky nejsou příliš likvidní. Je-li vaší prioritou investice, rozhodněte se pro investiční zlato. V praxi jde o zlaté mince, slitky (cihly) a případně i medaile. Ty však, na rozdíl od mincí a slitků nejsou osvobozeny od DPH. Obrovskou výhodou investičních drahých kovů, je vynikající likvidita. Budete-li potřebovat zpět své peníze, bez problémů a velmi rychle zlato prodáte.

U koho nakupovat?

Rozhodnete-li se pro pohodlný nákup investičních drahých kovů přes internet, dejte si záležet na výběru prodejce. My doporučujeme e-shop zlate-mince.cz, který provozuje Pražská mincovna a.s. Prodejce patří ke špičce v České republice a v oblasti prodeje investičního zlata se pohybuje téměř dvacet let- V žádném případě tedy nejde o neznámého prodejce a nákup je naprosto bezpečný. Samozřejmostí je i odborné poradenství, které ocení každý, kdo se rozhodne investovat od zlata poprvé.

Stále váháte? Přečtěte si o zlatých kovech další informace

Máte pochybnosti o tom, zda se investice do drahých kovů vyplatí? V tom případě nepřehlédněte spoustu zajímavých informací, které najdete přímo na www.prazskamincovna.cz. Dozvíte se o specifických výhodách jednotlivých typů investičních drahých kovů, jejich vlastnostech i historii. A abychom nezapomněli – zlaté a stříbrné mince mají (oproti slitkům) také sběratelskou hodnotu. Nechte si poradit od odborníků, do které série se vyplatí investovat!

Publikováno: 27. 05. 2021

Kategorie: Investice

Autor: Adam