Odebírejte levnější energie a pomozte svému rozpočtu

plynMáte příliš napjatý domácí rozpočet? Šetřit lze na mnoha věcech, ale ve vlastním zájmu byste měli najít položky, na kterých vám úspora nebude vadit. A než se připravit o kvalitní potraviny nebo víkendové pobyty, raději se snažte ušetřit na energiích. Tím samozřejmě nemáme na mysli méně topit nebo nepoužívat spotřebiče, které potřebujete. Raději se poohlédněte po levnějším dodavateli plynu/elektřiny. Levný plyn a elektřina jsou od těch dražších k nerozeznání. Změnu pocítíte jen na vyúčtování. Prozradíme vám, jak ročně ušetřit až několik tisíc korun!

Haléře dělají koruny... a ty nakonec udělají tisíce!

Ceny plynu a elektřiny sice na první pohled liší jen v řádech haléřů, nicméně právě tento rozdíl v delším časovém období (např. rok) vygeneruje tisíce až desítky tisíc korun (v závislosti na vaší spotřebě).

Jak zjistit, který dodavatel je nejlepší?

Je pravděpodobné, že neodebíráte energie tak levně, jak ve skutečnosti můžete. Ale jak zjistit, který dodavatel je levnější než ostatní? Jednoduše – dodavatelé mají na svých webových stránkách ceníky, případně využijte online srovnání, které je zdarma. Stačí, když vyplníte několik základních údajů a obratem se dozvíte přesnou výši úspory.

Spočítejte si úsporu u jednoho z předních dodavatelů

Takzvané kalkulačky ceny plynu/elektřiny najdete i na webových stránkách jednotlivých společností. Za zmínku stojí aplikace na www.globalenergy.cz. Společnost Golbal Energy a.s. působí na českém energetickém trhu již od roku 2010 a patří k „silnějším hráčům“. Svou pozici získala díky levným dodávkám energií, ale také svým prozákaznickým přístupem.

Kolik můžete opravdu ušetřit?

Při výběru nového dodavatele plynu/elektřiny je vhodné zohlednit také další aspekty (tedy nejen cenu). V případě Global Energy může roční úspora za plyn dosáhnout až 25 % původní částky a v případě elektřiny 8 %. Dodavatel garantuje stále platby po celý rok (objednáte-li si produkt GE FIX24, budete odebírat za stejnou cenu i v roce 2015), nabízí unikátní službu GE Asistent a spoustu dalších užitečných služeb, které vám odběr energie zpříjemní. Chcete-li se o Global Energy dozvědět více a případě si rovnou vypočítat výši úspory, pokračujte na webové stránky společnosti. Najdete zde také praktické informace o tom, jak přejít k jinému dodavateli plynu / elektřiny.

Publikováno: 19. 10. 2014

Kategorie: Peníze

Autor: Adam

Tagy: cena elektřiny | ceny plynu | dodavatelé elektřiny | dodavatelé plynu