Zlato a stříbro stále platí za "jisté" investice

Někdo budoucnost neřeší a žije takříkajíc ze dne na den. Stále víc lidí však uvažuje dopředu a přemýšlí nad tím, jak uložit ušetřené peníze, aby jejich hodnotu nesnížila inflace. Máte-li určitou částku bokem i vy a rádi byste investovali do něčeho, co nezavání velkým rizikem, pořiďte si nemovitost. Ale co když nemáte nebo nechcete investovat částku ve výši několika milionů? Nevadí, stále jsou zde investiční drahé kovy. Zlato a stříbro byly odjakživa považovány za uchovatele hodnot a investovat do nich může opravdu každý.

Proč si vybrat právě zlato a stříbro?

Samozřejmě se nabízí investice, v rámci kterých lze peníze zhodnotit mnohem rychleji a více. Můžete investovat do akcií, podílových fondů a podobně. Počítejte však s výrazně větší mírou rizika. Investiční zlato a stříbro jsou jasnou volbou pro každého, kdo preferuje jistotu a stabilní výnos. Hodnota zlatých a stříbrných mincí průběžně roste a u konkrétních kusů hraje roli také sběratelská hodnota. V tomto směru jsou stříbrné a zlaté mince zajímavější volbou než slitky. Velkou výhodou obojího je cenová dostupnost a likvidita - investiční drahé kovy můžete kdykoliv prodat a získat zpět své peníze.

Nakupujte u certifikovaného obchodníka

Investiční zlato a stříbro rozhodně nejsou komodity, na které narazíte na každém rohu. Naopak byste se měli poohlédnout po prodejci s dobrým jménem. K těm nejlepším u nás i na Slovensku patří odborníci z AuPortal, kteří dlouhodobě spolupracují s předními světovými prodejci a dodavateli investičních drahých kovů. Momentálně najdete v nabídce také stříbrnou minci drak 2 OZ 2018. Jedná se o limitovanou sérii čítající pouze 8.888 kusů na celém světě. Krásná mince má silnou symboliku - v čínské kultuře draci reprezentují bohatství, sílu, štěstí a zdraví. Příliš dlouho neváhejte, sběratelské kousky jako je tento jsou obvykle velmi rychle vyprodány.

Publikováno: 27. 05. 2018

Kategorie: Investice

Autor: Adam