Jak vybrat tu nejvýhodnější půjčku? Srovnejte všechny nabídky!

Binary optionsPotřebujete peníze? Stačí párkrát kliknout a zanedlouho vám dorazí na účet. Vyřízení půjčky je v současné době jednodušší než kdy předtím a z pohodlí domova vyřídíte i desetitisícové úvěry. Jenomže jak si vybrat tu nejvýhodnější nabídku ze všech? V případě půjček se řiďte zlatým pravidlem „dvakrát měř a jednou řež“. Nevhodně zvolená půjčka vám může přidělat spoustu starostí a to přece nechcete, nebo ano?

Malou půjčku můžete získat i zdarma

V prvé řadě si ujasněte, k jakým účelům peníze potřebujete. Stačí vám několik tisíc pro překlenutí několika dní až týdnů před výplatou? Pro tyto účely jsou jako stvořené takzvané krátkodobé půjčky ihned na účet neboli půjčky před výplatou (např. Kredito24, Zaplo, Zaimo, Ferratum...). V současné době některé nebankovní společnosti nabízí první půjčku zdarma – vrátíte jen takovou částkou, kterou si půjčíte. Mezi charakteristické znaky těchto úvěrů patří rychlé vyřízení a transparentní podmínky. Stejně tak i vysoké RPSN, která je ovšem, s ohledem na délku splatnosti, poměrně zavádějící. Nebudete-li se moct rozhodnout, využijte přehledné srovnání půjček. To samozřejmě platí i pro úvěry s vyšším úvěrovým rámcem.

Prověřte si svého budoucího věřitele

Budete-li žádat o půjčku u nebankovní společnosti, kterou neznáte, zjistěte si o ní veškeré dostupné informace. Zkuste to na tématických webových stránkách (např. na Usporypenez.cz), kde najdete recenze, zkušenosti a názory. Tyto informace vám mohou výrazně usnadnit rozhodování.

Chcete nižší splátku?

Pokud již několik půjček splácíte, jistě přivítáte způsob, jak výrazně snížit měsíční splátku a pomoct tak napjatému rodinnému rozpočtu. Produkt, který vám to umožní, se nazývá sloučení neboli konsolidace půjček. V podstatě jde o nový úvěr, pomocí kterého doplatíte všechny současné půjčky a začnete splácet novou (nižší) splátku. Konsolidace nabízí banky i nebankovní společnosti a chcete-li si vybrat tu nejvýhodnější, nezapomeňte všechny nabídky porovnat.

Publikováno: 11. 11. 2014

Kategorie: Půjčky

Autor: Adam