Osobní bankrot není ostuda

Osobní bankrotDostali jste se do kolotoče dluhů, které se vám nedaří umořit? Začínají vám nabíhat úroky a penále, které dluhovou past dále prohlubují a pomalu se bojíte zvednout telefon nebo otevřít dveře, aby za ni mi náhodou nestál exekutor? Nemáte se za co stydět, zadlužit se může opravdu kdokoliv, ovšem strkat hlavu do písku a snažit se oddálit trpký konec také není řešení. K tomu, abyste se opět dostali do hry vám může dost dobře posloužit česká legislativa. Pokud jste o ní doposud pochybovali, načtěte si znění insolvenčního zákona, podle něhož má každý člověk splňující dané podmínky nárok na oddlužení.

Podmínky, na základě kterých lze podat návrh na oddlužení

Návrh na osobní bankrot může podat každý člověk se statutem platební neschopnosti, který dluží alespoň dvěma věřitelům a bude moci splatit alespoň 30 % z celkové dlužné částky. Nezaplacené dluhy musí být staršího data než 30 dní a nesmí pocházet z podnikání. Soud zároveň vyžaduje výpis z rejstříku trestů a zamítne návrh každému, kdo se v minulých pěti letech dopustil trestného činu majetkové nebo hospodářské povahy.

Nemáte právní povědomí? Obraťte se na odborníky!

Vyhovujete-li ve všech kritériích, máte reálnou šanci, že soud váš návrh na oddlužení vyslyší. I zde však platí známé pořekadlo, podle kterého bychom neměli říkat hop, dokud nepřeskočíme. S procesem oddlužení je totiž spojena poměrně náročná administrativa a i sebemenší nedostatek vás může vrátit zpět na začátek.

Vzhledem k tomu, že penále a pokuty z nesplacených závazku den ode dne narůstají, je třeba jednat rychle. A právě proto je vhodné využít pomoc odborného oddlužovacího konzultanta, který vám pomůže pochopit právní aspekty a vyhodnotí, zda máte na oddlužení skutečně nárok. Dojde-li k závěru, že má smysl návrh podat, pomůže vám ho vypracovat, zajistí jeho úřední ověření a podá ho k soudu.

Žádné komplikace v tom nehledejte, díky osobnímu bankrotu vám může soud odpustit až 70 % dluhů a vy opět začnete žít naplno...