PPC reklama je klíčová i pro malé firmy

PPC reklamy neboli reklamy s platbou za proklik jsou jednou z nejdůležitějších forem digitálního marketingu. Ano, něco stojí, avšak investovat do nich by měly i menší firmy. Nabízí rychlé výsledky a spolehlivou návratnost. PPC je modelem digitální reklamy, který se používá na celé řadě internetových platforem. Jde prostě o reklamy, u nichž firmy platí za každé jednotlivé kliknutí, kterým se uživatel dostane na web firmy. Nejčastěji se PPC reklama (realizaci můžete zadat např. PPC Profits) zobrazuje ve výsledcích vyhledávání (na Google i Seznamu), případně ji uvidíte na webech třetích stran a na sociálních sítích. Způsob, jakým PPC funguje, se mírně liší platformu od platformy, avšak pokaždé platíte za proklik.

Přinese vám okamžité a konzistentní výsledky

To je pravděpodobně největší lákadlo PPC. Na rozdíl od SEO, tedy optimalizace pro vyhledávače, která se specializuje pouze na organický růst návštěvnosti, PPC reklama přináší výsledky prakticky přes noc. Tedy může přinést, je-li dobře nastavená. Díky rychlým výsledkům jde o skvělý způsob marketingu, pokud potřebujete zákazníkům komunikovat jarní slevy, sezónní nabídku nebo něco dalšího, co je aktuální právě teď.

Funguje jako spolehlivý zdroj příjmů

Podle společnosti Google firmy za každý 1 dolar utracený na Google Ads vydělají 2 dolary. To je docela dobrá návratnost investic, nemyslíte? 20 % firem tvrdí, že z PPC reklam mají nejvyšší návratnost investic ze všech strategií digitálního marketingu. Návštěvnost z PPC reklam navíc přináší o 50 % více konverzí než ta organická. Tři čtvrtiny uživatelů uvádějí, že jim reklamy ve vyhledávání pomáhají nalézt to, co hledají. Na závěr však nutno podotknout, že takto „zázračné“ jsou PPC reklamy pouze tehdy, pokud je dokážete dobře nastavit. Nechcete-li být zklamaní, rovnou se obraťte na odborníky. Podívejte se na https://www.ppcprofits.cz/, web profesionálních PPC konzultantů, již jsou připraveni vám podat pomocnou ruku.

Publikováno: 28. 04. 2022

Kategorie: Podnikání

Autor: administrator