Umění vybrat si tu správnou půjčku

Tomu, že byste před tím, než si zažádáte o půjčku, měli zvážit vaši momentální finanční situaci a zohlednit i dobu, po které budete vypůjčené prostředky splácet, jsme již v minulosti párkrát psali. Zásady zodpovědného půjčování by měl dodržovat každý, kdo se nechce dostat do dluhové pasti a ještě větších finančních problémů. Neméně důležitý je však i samotný výběr půjčky. Není důvod, proč bychom měli zbytečně splácet více, než je ve skutečnosti třeba. Výběru půjčky jsme se proto rozhodli věnovat pár řádků. Doufáme, že v nich najdete pár užitečných rad, které vám ušetří spoustu času a samozřejmě i peněz.

Porovnávejte a ušetříte

Předtím, než začnete bádat v bankovních a nebankovních vodách, si ujasněte, k jakým účelům půjčku využijete. Spousta spotřebitelů podlehne vidině snadno získané půjčky a zažádá o produkt, který je sice dostupnější než konkurenční alternativy, ale ve finále je bude stát mnohem více, než kdyby si dali s výběrem na čas a zvolili úvěr, který je takříkajíc „na míru“ jejich požadavkům. Ideálním prostředkem, který vám s výběrem vhodné půjčky pomůže, je všudypřítomné porovnání půjček. Výsledky často hovoří za vše – vhodně zvolená nebankovní půjčka může být často mnohem výhodnější než úvěr od prověřené bankovní společnosti. I v nebankovním sektoru je navíc celá řada stabilních a dlouhodobě působících subjektů, jejichž produkty ty bankovní v mnoha ohledech poráží.

Úvěry pro konkrétní účely

Chcete-li financovat bydlení, rozhodně se poohlédněte po účelovém úvěru (hypotéka či půjčka na bydlení). Žádná neúčelová půjčka vám nenabídne takové podmínky, jako produkt, který je určen pro financování specifických potřeb. To samé platí analogicky i o dalších typech úvěrů jako je půjčka na automobil nebo řešení dluhů v podobě konsolidace půjček. I v těchto případech se vyplácí sáhnout po specifickém produktu a neřešit situaci neúčelovou půjčkou.

Publikováno: 23. 01. 2013

Kategorie: Půjčky

Autor: Adam