Kde sehnat závitové kalibry všech možných druhů? Přece online!

Kalibry denně šetří práci konstruktérům, metrologům, kontrolorům jakosti a kvality, technologům, výrobním mistrům i zásobovačům. Pomáhají jim ověřovat rozměry mnohem rychleji, než kdyby je museli měřit. Také minimalizují riziko lidské chyby, protože člověk se při měření snadno přehlídne. Kalibr je pomůcka, která slouží k ověřování rozměrů, ačkoliv na ní nenajdete žádnou stupnici. Má dvě části, dobrou a zmetkovou, které se nasazují na výrobek. Dobrá část musí na výrobek sedět, zmetková nikoliv. Tento systém ověření je mnohem rychlejší, než kdyby se výrobek měřil, a dokáže odhalit i nejjemnější odchylky. Proto není divu, že se ve velkovýrobě využívá opravdu hojně.

Závitové kalibry na standardizované i atypické závity

Závity jsou standardizované, takže sehnat správný kalibr na daný rozměr obvykle nebývá až takový problém. Existují závitové kalibry a kroužky typu M, G, UNC, UNF, TR, NPT a mnoho dalších. Bohatý sortiment si prohlédnete v e-shopu Kalibry.cz, který provozuje firma Michovský Tools. Velké množství kalibrů, a to nejen těch závitových, mají skladem, a tak mohou garantovat nejen výhodnou cenu, ale hlavně rychlé dodání. Rychlost jistě oceníte, až budete mít zakázku, která opravdu spěchá.

Válečkové kalibry třeba i na míru

Válečkové kalibry se používají typicky k ověřování přesnosti otvorů. Průměr takového otvoru však může být různý a je možné, že kalibry ze standardní nabídky nebudou stačit. Pak přichází na řadu zakázková výroba. Michovský Tools dodává také atypické kalibry podle technických výkresů zákazníka. Všechny nabízené kalibry jsou zhotovené z kvalitních materiálů a ošetřené pro vyšší odolnost vůči korozi. Normu jakosti výrobků tedy pomohou dodržovat mnoho let. Máte-li zájem, ke kalibru můžete dostat i protokol z akreditované laboratoře MWQ GmbH. O kvalitu a rychlost jde především – jak u kalibrů, tak u výrobků, které s nimi budete ověřovat.

Publikováno: 30. 04. 2020

Kategorie: Podnikání

Autor: administrator