Vybrat mobilní topidlo není snadné. Jaké vlastnosti mají jednotlivé typy?

Když převezme vládu zima, musíme v pracovním prostředí nastolit optimální podmínky pomocí vhodně zvolené techniky. V souvislosti s teplem pak není od věci sáhnout po mobilním topidlu s patřičným výkonem. Znamenitou volbou jsou mobilní topidla Master, která najdete v nabídce specializovaného prodejce eprofi.cz. Ale jakou variantu zvolit? Za jakých okolností je nejlepší volbou nafta, plyn, nebo elektřina?

Provozní náklady snížíte naftou

Naftová topidla představují dobrou volbu pro každého, kdo vyžaduje velmi vysoký výkon a zároveň nízké provozní náklady. Právě tyto dvě klíčové vlastnosti dělají z naftových topidel ideální zdroj vytápění do větších prostorů, jako jsou haly, výrobny i staveniště. V případě zařízení s přímým spalováním je třeba ohlídat odvětrávání vzduchu, topidla s nepřímým spalováním pak vyžadují komín. Kromě nafty lze topit také lehkými topnými oleji (ELTO), které umožňují odpočet DPH a spotřební daně. V případě větších odběrů vychází levněji než nafta.

Plyn nabízí vysoký výkon a nízkou cenovku

Plynová mobilní topidla patří k nejlevnějším. Přitom dokáží vyvinout vysoký výkon, jsou přenosná a jejich povrch zůstává studený. Oproti naftovým topidlům mají nižší nároky na odvětrávání, nicméně o nulové produkci CO2 nemůže být řeč. Pokud vám nevadí manipulace s propan-butanovými bombami a preferujete nízkou pořizovací cenu, budete s plynovým topidlem spokojeni.

Čistá elektřina do neodvětrávaných prostor

Jsou místa, ve kterých naftou ani plynem topit nelze, případně není zapotřebí tak vysoký výkon – a právě v takových případech jsou správnou volbou elektrická mobilní topidla. Chlubí se vysokou účinností (naprostou většinu energie převádí na teplo) a nulovou produkcí spalin, takže nevyžadují odvětrávání. Běžně se využívají např. v menších dílnách, garážích a jinde v interiéru. Hodil by se vám tip na konkrétní model? Obraťte se na eprofi.cz, případně se poohlídněte na profesionalni-topidla.cz. A mohlo by se vám hodit také zařízení na vysoušení vzduchu - společnost eprofi.cz s.r.o. se specializuje také na odvlhčovače Master. Informace najdete na webu odvlhcovace.info.

Publikováno: 03. 03. 2021

Kategorie: Podnikání

Autor: administrator