Pronájem sídla v Praze se hodí firmám i OSVČ

O virtuálních sídlech toho bylo napsáno již mnoho. Firmám šetří náklady, pomáhají jim vypadat prestižněji v očích zákazníků, zbaví je povinností s administrativou, umožní jim pracovat z libovolného místa, a přesto splnit zákonnou povinnost. Málo se však zdůrazňuje, že virtuální sídla jsou vhodná také pro OSVČ. Mnohé OSVČ vykonávají svou činnost z domova. V takovém případě si obvykle dávají sídlo na svou domovskou adresu. Zákon vyžaduje uvádět sídlo podnikání v živnostenském rejstříku, takže něco se tam napsat musí. Většina lidí se příliš nezamýšlí nad tím, že adresa trvalého pobytu není zrovna vhodná.

Proč si nedávat sídlo firmy na domovskou adresu?

Prvním velkým důvodem je soukromí. Pravděpodobně víte, že údaje z živnostenského rejstříku se dají dohledat na internetu. Kdokoliv si tak může najít, kde bydlíte. Není tohle dostatečný argument pro pronájem sídla Praha? Pokud ne, tak si uvědomte následující:
  • Kdokoliv vás může přijít kdykoliv navštívit, ať už za účelem pracovních záležitostí nebo soukromých.
  • Dáváte na obdiv také dům, v němž žijete. Dnes není problém si ho dohledat na Google mapách.
  • Provozujete-li větší firmu, budete působit neprofesionálně. Zákazníci si pomyslí, že ani nemáte peníze na to, abyste si zaplatili nějaké rozumné sídlo či kancelář.
Už chápete, proč není vhodné zapisovat si sídlo na svou domovskou adresu ani jako OSVČ? Pronájem virtuálního sídla není drahý, nebojte se.

Cena se odvíjí především od prestiže adresy

Virtuální sídlo můžete snadno sehnat v Praze, Brně, Ostravě a jiných větších městech. Na maloměstě se s ním spíš nesetkáte, není důvod. Všichni chtějí sídlit raději ve větších městech, jelikož například pražská adresa vypadá prestižněji a udělá lepší dojem na potenciální zákazníky i obchodní partnery. Na druhou stranu sídlo pro OSVČ Praha je dražší než třeba v Brně. A v jakých částkách se pohybujeme? Typicky jde o stovky měsíčně, nicméně i v Praze můžete sehnat pronájem sídla od 99 Kč za měsíc. Jde však pouze o základní balíček, který neobsahuje žádné pokročilé služby. Poskytovatelé virtuálních sídel totiž zpravidla dávají na výběr, zda chcete také přeposílat poštu, využívat na dané adrese konferenční prostory pro schůzky se zákazníky apod. Virtuální sídlo se prostě přizpůsobí malému živnostníkovi i větší firmě.

Publikováno: 18. 07. 2020

Kategorie: Podnikání

Autor: administrator