Vytvořte si svůj první eshop ve WordPressu

Přemýšleli jste, že položíte základy svého prvního eshopu či webové stránky, ale nevíte, na kterou platformu se obrátit. Přicházíme s jednoznačným řešením, tím je samozřejmě nejpopulárnější redakční a publikační platforma WordPress. WordPress používá až třetina ze všech webů na světě, a proto by právě pro váš první eshop mohl být to pravé ořechové. V následujících řádcích jsme pro vás sepsali několik důvodů, proč k tvorbě eshopu využít právě WordPress.

Neplatíte měsíční poplatky

WordPress jako takový je zdarma, tudíž za jeho základní služby neplatíte. Pokud byste však chtěli funkcionalitu rozšířit, můžete si zakoupit prémiové(placené) grafické šablony či pluginy. Jediné, co tedy platit musíte je doména a hosting.

Obrovské množství grafických šablon a pluginů

Ve WordPressu můžete využít celou řadu grafických šablon, pluginů a snippetů, z nichž drtivá většina je zcela zdarma. Máte tedy k dispozici opravdu široké portfolio obsahu, který lze bez jakýchkoliv finančních prostředků zužitkovat ve prospěch svého eshopu. Jak už jsme výše zmínili, základní verzi WordPressu můžete rozšířit o prémiové šablony a další. Co se týče e-shopů, za pozornost stojí především prémiové WooCommerce pluginy na Toret.cz. V nabídce najdete například rozšíření pro integraci s českou Zásilkovnou - plugin WooCommerce Zásilkovna, který vám umožní přidat rozesílku v rámci celorepublikové sítě odběrných míst. Žádný problém nepředstavuje ani integrace platební brány. Stačí jádro webu doplnit o pluginy jako WooCommerce Comgate či GoPay. Stejně snadné je napojení na fakturační systémy jako Fakturoid a iDooklad.

Přehledné prostředí pro uživatele

Jednou z dalších podstatných výhod WordPressu je, že si s ním poradí i úplný nováček. Navíc nemusíte mít ani žádné znalosti v oblasti programování, vše si pohodlně nastavíte, upravíte či pozměníte v přehledném adminu. Avšak základní dovednosti s HTML/CSS jsou velkou výhodou. Prostředí WordPressu je řekněme intuitivní, tudíž se stačí držet pravidla, kdo hledá, ten najde.

Bezpečnost

Platforma si velmi zakládá na bezpečnosti a využívá služby mnoha institucí, které jsou specializovány právě na kybernetickou bezpečnost. Navíc používá také vydavatel mezinárodních bezpečnostních certifikátů, tudíž vašemu eshopu poskytne maximální ochranu proti hackerským útokům.

Publikováno: 15. 02. 2021

Kategorie: Podnikání

Autor: administrator