Založení společnosti může trvat až měsíc. Opravdu máte tolik času nazbyt?

Zalozeni firmyChcete začít podnikat pod hlavičkou společnosti s ručením omezeným, ale nemáte žádné zkušenosti se zakládáním firmy? Pokud je vám poměrně komplikovaná administrativa proti srsti a nechcete ztrácet čas běháním po úřadech a debatami s nepříliš příjemnými úředníky, nechte si ji založit „na klíč“. Profesionálové, pro které je zakládání společností rutina, vám ušetří spoustu času. A v podstatě i peněz, protože se budete moct věnovat vlastnímu podnikání mnohem dříve.

Jak se stát jednatelem?

K vlastní společnosti s ručením omezeným se můžete dostat tak, že si ji založíte svépomocí, přičemž si celý proces vyžádá zhruba měsíc. Založení s.r.o. probíhá v několika následujících krocích:
  1. uzavření společenské smlouvy formou notářského zápisu
  2. složení základního kapitálu ve výši alespoň 1 Kč
  3. získání živnostenského oprávnění
  4. zapsání firmy do obchodního rejstříku
  5. registrace u finančního úřadu
Dobu potřebnou pro vyřízení všech náležitostí ovlivní vaše předchozí zkušenosti a vytížení úředníků. Další možností je založení firmy prostředníkem. Specializovaná firma vám může zkrátit dobu čekání až na polovinu obvyklé lhůty a vy tak budete podnikat již za 14 dní. Díky bohatým zkušenostem zápis zvládnou v nejnižším možném čase. A pokud nemáte ani dva týdny, nabízí se alternativa v podobě ready made společnosti. Ready made společnost již nějakou dobu funguje a je zapsaná v obchodním rejstříku, nicméně nevykazuje žádnou činnost. Jednatelem ready made se můžete stát doslova na počkání.

S.r.o. na klíč, nebo ready made?

Obě varianty mají svá pro a proti a v každém případě díky nim budete moct podnikat rychleji. Založení firmy zkrátí čekací lhůtu na polovinu a ready made dokonce na pár hodin. Argumentem, který hovoří pro již existující firmu, je také její historie. Na vaše budoucí klienty a obchodní partnery může firma, která je v rejstříku evidována delší dobu, působit věrohodněji. Na druhou stranu se budete muset smířit s vyšší cenou.

Kolik vás bude založení nebo koupě s.r.o. stát?

Podnikatelské centrum, které provozuje renomovaná společnost Profi-kancelář s.r.o., v současné době nabízí založení společnosti a prodej ready made s.r.o. za velmi příjemné ceny. Za zmínku stojí i související služby jako virtuální sídlo, vedení účetnictví, pronájem kanceláře nebo vytvoření webových stránek. Další informace najdete na www.profi-kancelar.cz.

Publikováno: 12. 03. 2014

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam

Tagy: ready made | založení firmy | založení s.r.o.