Kreditní karta - výhodná železná rezerva, kterou máte vždy po ruce

Kreditní kartyTaké se vám čas od času stane, že vám výplata dorazí až o pár dní později a musíte si proto půjčovat několik tisíc po rodině nebo po známých? Přestaňte se spoléhat na někoho dalšího a pořiďte si železnou rezervu, díky které budete mít peníze vždy k dispozici. Jděte s dobou a nebuďte mezi posledními, kteří ještě nezačali využívat kreditní kartu!

Co kdyby náhodou...

Popularita kreditních karet strmě stoupá a alespoň jednu má v peněžence téměř každý. Princip kredity tkví v revolvingovém úvěru, který je možno čerpat a zároveň splácet. Zkrátka dle libosti a aktuálních potřeb. Alespoň jeden typ karty má v portfoliu produktů prakticky každá banka, ale neméně jich nabízí i známé nebankovní instituce jako Cetelem či Essox. Největší kouzlo kreditky tkví v takzvaném bezúročném období, tedy doby, během které lze čerpanou částku vrátit bez úrokového navýšení. Délka bezúročného období záleží na konkrétním typu karty, ale zpravidla se pohybuje v rozmezí 40 až 55 dní. Výše úvěrového rámce závisí na bonitě klienta, který ji využívá, ale výjimkou nejsou ani limity nad půl milionu (např. Citi Life Gold). Mezi další výhody, které jsou spjaty s používáním karet, patří nejrůznější benefity, které uživatel karty „sbírá“ vždy, když kartu využije k platbě. Čeho se týkají vám ukážeme na několika nejznámějších kreditních kartách, které si pro své klienty přichystala Citibank. Ta patří mezi průkopníky čipové technologie a v USA se zasloužila se o její někdejší masové rozšíření.

Odměny za to, co běžně děláte? Proč ne!

Citi Life – z každé platby u obchodníků se vám vrátí 2 % zpět a to až do výše 2 000 Kč za měsíc. Kromě toho dostanete bonus 250 Kč za první platbu a po prvním roce i celou částku za vedení kreditního účtu. Citi ČSA Mastercard World – všem, kteří často létají s ČSA, se 4 míle za každých 100 Kč zaplacených kartou nebo vybraných bankomatu budou jistě hodit. Vstupní bonus činí až 20 000 mi. Citi Gold – kreditní limit až 600 000 Kč a až 25 % slevy na služby a zboží v rámci Gold Clubu a Citi Clubu.

O2 Citi Zlatá – automatická platba vyúčtování za O2 služby s až 40 % slevou.

Shell Mastercard od Citi – z ceny paliva u čerpacích stanic Shell vám na účet doputuje až 5 % a v rámci domácích a zahraničních plateb u obchodníků až 0,5 % z ceny nákupu.

Citi BILLA kreditní kartabilla karta vám na kartě vykouzlí 3 % ceny nákupu v obchodním řetězci BILLA v ČR a 1 % od všech dalších prodejců, včetně nákupu přes internet.

Ani tím však nabídka od Citi nekončí a najdete v ní i i další kreditní karty jako je Citi Life Metropole, Citi Opuscard nebo Citi Broker Consulting. Výhody kreditních karet a to nejen od Citibank, jednoduše porovnáte na ušetřeno.cz.

Publikováno: 20. 02. 2013

Kategorie: Půjčky

Autor: Adam

Tagy: billa karta | citi billa | citi kreditka | citi kreditky | citi life | citibank | kreditní karty citi