Na co si dát pozor při výběru povinného ručení?

Povinné ručeníVýdaje za povinné ručení patří mezi položky, které většině motoristů citelně zasahují do rozpočtu a není tedy divu, že se stále více lidí zajímá o možnosti přechodu k levnější pojišťovně. Ostatně proč ne – není jediný důvod platit více, než je opravdu nutné, nicméně přesto je na místě zvážit, zda levná pojistka opravdu stojí za to. Je třeba si uvědomit, že nás povinné ručení chrání před vysokými finančními ztrátami a zákonná pojistka s méně výhodnými podmínkami nás může ve finále vyjít velmi draho. Dejte proto na naše praktické tipy, díky kterým si vyberte kvalitní a přesto levné povinné ručení.

Cena je důležitá, ale ne rozhodující

Každý z nás chce ušetřit, ale za jakou cenu? Ceny povinného ručení v minulých letech výrazně klesly, ale přesto byste se měli zajímat především o parametry pojistky. Chcete-li získat opravdu nejvýhodnější povinné ručení, zohledněte cenu, ale také další faktory jako:
  • vysoké limity
  • pojištění skel
  • asistenční služby
  • další nadstandardní bonusy
I levné pojištění samozřejmě může být kvalitní a proto se vyplatí přímé porovnání všech konkurenčních nabídek. To najdete např. na specializovaném portálu www.povinneruceni.biz, který vám výběr povinného ručení výrazně zjednoduší. Stačí zadat několik údajů o vás a vašem vozidle a obratem získáte porovnání několika set nabídek. Kalkulátor je nezávazný a zdarma. Ušetřit můžete až 70 %!

Asistenční služby

Zanedbávaný, ale podstatný parametr, který by měl při rozhodování hrát klíčovou roli. Do doby, než se vám na silnici něco přihodí, je vše v pořádku. Ale jakmile k poruše nebo nehodě přeci jen dojde, zjistíte, zjistíte, že jde o neocenitelnou službu. Předtím, než uzavřete smlouvu, proto rozhodně zkontrolujte rozsah asistenčních služeb. Samozřejmostí by měl být příjezd na místo nehod a není-li možná oprava přímo na místě, pak by vám měla pojišťovna zajistit odtah. Zaměřte se také na výši limitů – povinné ručení s nekvalitními asistenčními službami se vám v případě nehody výrazně prodraží.

Pojistné limity

Nejnižší hranice pojistného limitu je zákonem stanovena na 35 milionů, ale v případě vážnějších nehod nemusí stačit. Důkazem budiž nehody, kdy viníci musí platit také za škody vzniklé na budovách či na zdraví účastníků. Náklady se mohou vyšplhat až do výše několika desítek milionů a není proto od věci povinné ručení s vyšším pojistným limitem. Některé pojišťovny nabízí dokonce limity ve výši 100 milionů korun. Logicky však počítejte s vyšší cenou.

Kdo jezdí bez nehod, má nárok na levnější pojištění

Pojišťovny nabízí klientům velmi zajímavé slevy za jízdu bez nehody. Tyto bonusy se každým rokem zvyšují a lze je převádět mezi rodinnými příslušníky. Snažte se proto jezdit obezřetně a budete platit méně. V případě některých pojišťoven můžete počítat se zajímavou slevou také v momentě, kdy přesáhnete určitou věkovou hranici (často 35 let). Podle pojišťoven totiž starší řidiči nezpůsobují tolik nehod.

Publikováno: 12. 08. 2014

Kategorie: Pojištění

Autor: Adam

Tagy: nejvýhodnější povinné ručení 2014