Pojištění

Proč je povinné ručení na internetu levnější?

PojisteniLevné, levnější, nejlevější. S těmito třemi přívlastky se v posledních letech setkáváte především v souvislosti s povinným ručením. Po pádu monopolu České pojišťovny, která až do roku 2000 mohla jako jediná pojištění nabízet, se rozpoutal nevídaný konkurenční boj a cena pojistného šla rapidně dolů. Dokonce tak nízko, že ho většina z nás přestala řešit. Jenomže všeho do času – loni se sazby začaly opět zvyšovat a v letošním roce trend pokračoval. Za povinné ručení lze ovšem stále velmi jednoduše ušetřit – stačí využít některý ze srovnávačů a uzavřít novou pojistku online.

Povinné ručení se díky internetu dostalo na ještě nižší cenovou hladinu, než na jakou jsme byli zvyklí. Pokud vám nízká cena pojistného vrtá hlavou a vidíte v ní nějaký zádrhel, vyvedeme vás z omylu. Známé srovnávací portály představují pro pojišťovny bohatý zdroj klientů a logicky jim na základě většího objemu uzavřených pojistek nabízí výhodné cenové podmínky. V závěru je na tom lépe pojišťovna, která získá více klientů; klient, který získá levnější pojištění vozidel a samozřejmě i zprostředkovatel, který obdrží provizi.

Povinné ručení porovnání je přitom výhodnější i z časového hlediska. Nemusíte díky němu obcházet pobočky a zjišťovat ceny všech jednotlivých produktů. Stačí, když do formuláře zadáte několik základních údajů o sobě a vozidle, pro které chcete povinné ručení uzavřít a obratem se dozvíte možnou úsporu.

Hledáte-li intuitivní portál s profesionálním přístupem, vyzkoušejte některý z následujících:

  • www.1pojistenionline.cz
  • www.1pojistenivozidel.cz
  • www.1povinneruceniporovnani.cz

U všech tří zmíněných webu se můžete spolehnout na velmi nízké ceny pojistného a u posledních dvou také na možnost porovnání havarijního pojištění. Můžete ušetřit několik set, ale i tisíc korun. Vzhledem k tomu, že přechod k nové pojišťovně zabera maximálně pár desítek minut volného času, se jedná o velmi zajímavou úsporu. Není důvod ji nevyužít, povinné ručení online je mnohem výhodnější než to, které vám nabídne obchodní zástupce nebo pracovník na pobočce.

Jak na personalistiku?

Vema je personální informační HR systém pro komplexní řízení lidských zdrojů.

Chytrý smartphone

Nejnovější Apple iPhone 13 předčí vaše očekávání o chytrém telefonu!