Neupisujte se ke smlouvě dříve, než zmapujete konkurenční nabídky

SmlouvaPůjčky představují závazek, který nás často provází po několik dlouhých let a v případě hypotéky i desetiletí. Dluhy bychom přitom mohli pomyslně rozdělit na dobré a špatné – ty dobré nám pomáhají realizovat naše plány mnohem dříve, než na ně ušetříme z vlastní kapsy. Skvělým příkladem může být právě hypotéka nebo účelová půjčka na podnikání. A jak je to se špatnými dluhy? Jde o úvěry, které jsou zbytečné a využíváme je k financování věcí, bez kterých bychom se obešli – dovolená, nová televize nebo drahé vánoční dárky.

Nevyhazujte peníze oknem a srovnávejte!

Rozhodnutí vždy jen na vás a vašich finančních možnostech. Ať už však ve vašem hledáčku octne jakýkoliv typ půjčky, vždy při jejím výběru přemýšlejte a nesnažte se nic uspěchat. Je třeba si uvědomit, že vzhledem k obrovskému množství bankovních i nebankovních institucí se vždy nabízí několik dalších alternativ. Díky srovnání půjček lze ušetřit i několik desítek tisíc korun a vyhnout se spoustě nepříjemností.

Dejte na doporučení těch, kteří již finanční produkty využívají

Zajímá vás, je finanční produkty co nejrychleji a nejpřesněji srovnat? Využijte některý ze specializovaných webů, který se na srovnání specializuje. Užitečné je také fórum fórum www.pujcim-penize.cz, na kterém pravidelně přibývají nabídky a poptávky po půjčkách, úvěrech a dalších finančních produktech. Uživatelé navíc sami přidávají pozitivní a negativní komentáře a další důležité informace, které vás mohou utvrdit v tom, že jde o kvalitní produkt, nebo naopak podvod. Na fóru najdete také srovnání osobních účtů (porovnání najdete zde) a možná se budete divit, o kolik se v současné době přeplácíte. Čas jsou peníze a mnohdy se musíme rozhodnout v rekordně krátké době. Vždy však mějte na paměti zásady zodpovědného úvěrování, kterými byste se měli řídit jak v případě mikroúvěrů, ta v případě půjček s vysokým úvěrovým rámce.