Osobní bankrot - vaše poslední možnost, jak se dostat z dluhů

Osobni bankrotNěkdy stačí jediný chybný krok, kvůli kterého se člověk octne v téměř neřešitelné situaci. Osudnou chybou může být i neuvážená půjčka, která dlužníkovi přeroste přes hlavu a on v obavách z důsledků raději strká hlavu do písku. Stalo se to i vám a čekáte, až na vaše dveře zaklepe exekutor? Obálky s červeným pruhem už raději ani neotevíráte a bojíte se, co bude zítra? Jedna možnost přeci jen existuje a dost možná pomůže i vám. V každém případě se však musíte aktivně zapojit a nespoléhat na to, že se vaše problémy vyřeší samy od sebe. Řešení se nazývá osobní bankrot a lze jde o řešení úpadku na základě insolvenčního zákona č. 182/2006 Sb.

Co je to osobní bankrot a jak probíhá?

Osobní bankrot neboli oddlužení je efektivní forma řešení situace, kdy nezvládáte hradit své závazky. Jeho princip je velmi jednoduchý – stačí podat insolvenční návrh, na základě kterého vám soud odpustí až 70 % současných dluhů a nastolí pětiletý splátkový kalendář. Podmínkou je, aby během této doby bylo uhrazeno minimálně 30 % z celkového objemu závazků, při čemž vám zůstane pouze nezabavitelné minimum. Dluhy žadatele o osobní bankrot navíc nesmí pocházet z podnikání a soudce přihlédne i k tomu, jaká byla jeho platební morálka v posledních třech letech. Respektive zda se snažil své závazky hradit.

Neriskujte, že soud vaši žádost zamítne a spojte se s profesionály

V praxi je poměrně mnoho žádostí o osobní bankrot zamítnuto, protože žadatelé nedokáží sestavit návrh. Nechcete-li riskovat, že soudce záležitost smete ze stolu, obraťte se na odborníky, kteří vám budou po celou dobu k dispozici. Komplexní právní služby, které poskytují kvalifikovaní advokáti, najdete na www.centrumoddluzeni.cz. Za dobu své existence pomohli všem klientům a chlubí se 100 % úspěšností. Nezapomeňte, že jde o čas a úroky z prodlení vašich neuhrazených závazků den ode dne rostou. Osobní bankrot je cesta, která vás opět přivede zpátky do normálního života bez dluhů. Ochraňte svůj majetek a zabraňte exekuci dříve než bude pozdě.

Publikováno: 11. 11. 2013

Kategorie: Půjčky

Autor: Adam

Tagy: oddlužení | osobní bankrot