Osobní bankrot vám může ušetřit až 70 % dluhů

OddluzeniVyužili jste lákavé nabídky a zažádali o dostupnou půjčku? Následovalo několik dalších a najednou jste se octli v situaci, kdy nemůžete dostát závazkům a bojíte se, že vás brzy navštíví exekutor? Nezáviděníhodný problém, ale i ten se dá vyřešit. Neschovávejte před ním hlavu do písku a aktivně hledejte cestu, která vás vrátí zpět do života. Jednou z možností je osobní bankrot, který nejen zamezí případné exekuci, ale zároveň sníží výši vašeho dluhu až o 70 %. Zajímají vás podrobnosti?

Co je to osobní bankrot a kdo o něj může požádat?

Osobní bankrot neboli oddlužení fyzické osoby je možné na základě platné legislativy. Mohou o něj zažádat všechny fyzické osoby, jejichž dluhy nepochází z podnikatelské činnosti a které jsou schopny pravidelně splácet alespoň 30 % z celkové dlužné částky. Splátkový kalendář trvá až 60. měsíců a poté vám soud odpustí zbylou část dluhu. Celková výše splatné částky tedy závisí na vaší bonitě.

Další výhodou oddlužení je okamžité zastavení navyšování úroků a sankcí a fakt, že věřitelé od okamžiku vyhlášení nemohou nijak nakládat s vaším majetkem a penězi. Ale jak oddlužení dosáhnout?

Jak o oddlužení zažádat?

Prvním krokem je žádost o osobní bankrot, kterou dlužník podává u příslušného soudu. Žádost musí obsahovat všechny náležitosti, v opačném případě soud žádost smete ze stolu a nebude se jí nadále zabývat. Nejste-li si jistí, že ji dokážete správně zformulovat, obraťte se na některou ze specializovanou agenturu, která vám se všemi náležitostmi pomůže a po celou dobu splácení vám bude poskytovat odborné poradenství. Spoustu dalších informací o oddlužení získáte na www.odluzeni-fyzickych-osob.cz. Odborníci vám zdarma poskytnou pomoc s dluhy a nabídnou nejefektivnější řešení. Nestavějte se ke svým problémům zády a začněte je řešit. Pamatujte si, že vždy existuje způsob, jak se dostat zpátky do normálního života.

Publikováno: 27. 09. 2013

Kategorie: Půjčky

Autor: Adam

Tagy: jak na dluhy | osobníbankrot | pomoc s dluhy