Půjčka bez registru? Dnes už je minulostí

Nebankovní půjčka bez registru patřila k nejvyhledávanějším typům půjček. A vlastně patří i dnes, ale zájemci mají smůlu. Dostupné úvěry jsou kvůli legislativním změnám minulostí, protože prakticky všichni poskytovatelé musí registry kontrolovat. Jak to vypadá v praxi – ze kterých registrů byste měli mít strach?

V čem byla půjčka bez registru „jiná“?

Prověřování spolehlivosti žadatele je běžnou praxí každé banky (a dnes už i nebankovní společnosti). V minulosti tomu tak nebylo a některé nebankovní subjekty poskytovaly půjčky i rizikovějším klientům. Nebankovní půjčka bez registru přišla vhod každému, kdo se z nějakých důvodů dostal na listinu nespolehlivých osob.

Jak je to s půjčkou bez registru dnes?

Znamená to tedy, že s negativním záznamem v registru nedostanete půjčku? Nikoliv. U prověřených nebankovních subjektů nemáte dveře zavřené, ovšem počítejte s tím, že si prověří vaši schopnost splácet a pravděpodobně nedostanete tak nízké úroky jako lidé, kteří negativní záznam v registru nemají. Bankovní a nebankovní subjekty využívají při scoringu hned několik různých registrů. Některé jsou negativní, jiné pozitivní. V praxi to znamená, že vám některé informace v registru mohou i pomoci. Dle zákona musí poskytovatelé posoudit úvěruschopnost žadatele na základě nezbytných, spolehlivých, dostatečných a přiměřených informací, které poskytne spotřebitel. A je-li to nezbytné, tak i na základě informací z databází. Zákony však nejsou zcela konkrétní, a tak vždy záleží na individuálním přístupu vybrané nebankovní společnosti.

Tak můžete ji získat, nebo ne?

Co z toho plyne pro vás? Nebankovní půjčka bez registru již sice na trhu není, ale v případě dostatečné bonity můžete peníze získat i navzdory negativnímu záznamu. Vždy se však ujistěte, že nebudete mít problém s úhradou splátek.

Publikováno: 13. 09. 2017

Kategorie: Půjčky

Autor: Adam

Tagy: nebankovní půjčka bez registru