Refinancování půjček má své výhody i nevýhody

RefinancovaniAčkoliv si to nepřipouštíme, respektive nechceme připustit, naše finanční situace se může velmi rychle změnit. Snížení příjmů většinou vyžádá nejrůznější opatření, díky kterým se rozpočet přizpůsobí aktuálnímu stavu. Co si však počít v případě, kdy splácíme fixní částku a věřitel nepřistoupí na změnu splátkového kalendáře? Pokud vám stávající výše splátky nevyhovuje a rádi byste ji snížili, nabízí se možnost refinancování. Nižší bonita však není jediným důvodem, proč refinancování úvěru zvážit – můžete o něj zažádat i v případě, kdy vám nevyhovují smluvní podmínky a rádi byste využívali výhodnější finanční produkt.

Refinancovat lze i více úvěrů zároveň

O refinancování se často hovoří v souvislosti s hypotéčními úvěr, ale v praxi lze refinancovat takřka libovolný typ půjčky a to dokonce i několik současně využívaných půjček najednou. Nový úvěr vám umožní umořit ten stávající (případně více úvěrů) a většinou nabídne mnohem výhodnější podmínky. Refinancování půjček nabízí nebankovní subjekty, ale také banky a právě na jedné z nich vám demonstrujeme jeho výhody.

Re-půjčka od Equa bank

Jednou z bankovních institucí, které mají v portfoliu také speciální produkt určený k refinancování, je Equa bank. Nový produkt nese název Re-Půjčka a umožňuje refinancovat účelové i neúčelové úvěry ve výši od 30 000 do 600 000 Kč. Equa bank garantuje nižší úrok, díky kterému můžete snížit splátky až o 25 % a ušetřit tak i několik tisíc korun za rok. Nová splátka tak bude pro váš rozpočet výrazným odlehčením. O Re-Půjčku lze zažádat na libovolné pobočce Equa bank, ale také online (např. na www.re-pujcka.cz). Vyřízení je jednoduché a velmi rychlé a budete k němu potřebovat jen jeden doklad totožnosti. Délka splácení se pohybuje mezi 6 až 84 měsíci.

Na co si dát pozor?

Pozor, refinancování nemusí být vždy výhodné a záleží na podmínkách zvoleného úvěru. Využijete-li k refinancování půjčku, jejíž úroková sazba je stejná nebo jen nepatrně nižší než u stávajícího úvěru, snížíte sice výši měsíční splátky (splátkový kalendář se prodlouží), ale ve finále původní úvěrový rámec přeplatíte.