Umíte si správně vybrat půjčku?

pujckaPůjčit si umí každý, ale vybrat si půjčku, která je pro dané účely nejvýhodnější, to je úkol hodný finančního experta… Anebo ne? S ohledem na množství nabídek je výběr vhodného úvěrového produktu poměrně komplikovaná záležitost. Pokud se však budete řídit následujícími tipy, určitě nešlápnete vedle.

Opravdu půjčku potřebujete?

Před tím, než se vrhnete do světa půjček, vezměte papír a tužku. Dobře si spočítejte, jestli se bez finanční injekce skutečně neobejdete. Usoudíte-li, že je úvěr tím nejlepším řešením, sepište si všechny své příjmy a výdaje. Půjčku si sjednejte jen v případě, že bude ve vašich silách ji bez problémů splácet.

Vyberete si úvěr na míru

Segment bankovních a nebankovních půjček je velmi pestrý. Předpokládáme, že chcete nejvýhodnější podmínky – pak se budete muset poohlédnout po produktu, který odpovídá vašim potřebám. Pro akutní případy jsou jako stvořené rychlé půjčky před výplatou, pro nákup nového nábytku pak klasické spotřebitelské úvěry apod. euro

Porovnejte více nabídek

Rozhodně nekývněte na první nabídku, na kterou narazíte. Naopak využijte přehledné porovnání nejvýhodnějších nabídek a vyberte si půjčku s nejlepšími parametry. Perfektním pomocníkem je kalkulačka půjček na známém porovnávači Půjčka.co. Porovnání půjček vám ušetří spoustu drahocenného času a samozřejmě i peněz. Provozovatelé portálu pravidelně aktualizují údaje, takže se nemusíte bát, že by úrokové sazby a informace o úvěrech nebyly přesné. V tabulce najdete bankovní i nebankovní úvěry (např. půjčky od Cofidis, Home Credit, BB půjčka, Fox půjčka a desítky dalších).

Půjčujte si pouze u solidních poskytovatelů

Nechcete-li v budoucnu řešit nepříjemné problémy, vždy si půjčujte pouze u renomovaných úvěrových společností. Všechny je pohromadě najdete na výše uvedené srovnávači Půjčka.co.

Publikováno: 25. 04. 2016

Kategorie: Půjčky

Autor: Adam

Tagy: srovnání půjček